مدیر مالی پالایش نفت تبریز دلیل تقاضای بالا در سهام شبریز را اعلام کرد.

غلامرضا باقری دیزج  مدیرعامل پالایش نفت تبریز در گفت و گو با خبرنگار بورس امروز، در خصوص عدم ثبت افزایش سرمایه این شرکت تا قبل از برگزاری مجمع عادی سالیانه شرکت، اظهارداشت: علت برقرار نشدن افزایش سرمایه تا قبل از 31 تیرماه ناشی از اجرای فرایند قابل انجام بوده است.

وی ادامه داد: طبق این فرایند ما ابتدا باید آگهی گواهی سپرده را منتشر می کنیم که طبق قانون برای انجام این کار 2 ماه باید فرصت داده شود و بعد از دو ماه، یک ماه هم به زمان برای تمدید این آگهی نیاز است. در نتیجه تنها انتشار آگهی گواهی سپرده 3 ماه به طول می انجامد.

باقری اضافه کرد: به علاوه شاید ناظر بازار بابت استفاده از حق تقدم های استفاده نشده نیز فرصتی بدهد تا تمامی حق تقدم ها مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین باقرزاده مدیر مالی پالایش نفت تبریز نیز در خصوص تقاضای بالای سهام پالایش نفت تبریز به رغم منفی بودن سهام سایر شرکت های پالایشی در بازار سرمایه به خبرنگار بورس امروز، گفت: بر اساس هوشمندی بازار این میزان تقاضا وجود دارد و مردم هوشمند و دارای هوش اقتصادی بالایی هستند. طبیعتا این موضوع بر میزان عرضه و تقاضای بازار تأثیرگذار است.

وی در این میان اقدامات پالایش نفت تبریز در خصوص فعالیت های پروژه ها و مباحث اقتصادی و سود حاصله بر تقاضای سهام این شرکت بی تأثیر ندانست.

مدیر مالی “شبریز” در خصوص عدم ثبت افزایش سرمایه این شرکت پالایشی ابراز داشت: عدم ثبت افزایش سرمایه این شرکت تا قبل از برگزاری مجمع عادی، علت خاصی ندارد و دلیل طولانی شدن آن، زمان بر بودن این فرایند است.

وی تصریح کرد: پالایشگاه نفت تبریز قصدی در خصوص به تأخیر انداختن این افزایش سرمایه ندارد اما فرایند کار به گونه ای است که ثبت این افزایش سرمایه به بعد از برگزاری مجمع موکول خواهد شد.

باقرزاده در مورد زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت، افزود: مجمع عمومی عادی نیز برای ما به موقع خواهد بود و حداکثر تا آخر تیر ماه این مجمع را  برگزار خواهیم کرد.

مدیر مالی “شبریز” در خصوص درصد تقسیم سود در مجامع گفت: درصد تقسیم سود پالایش نفت تبریز در کدال منتشر شده و حداقل به اندازه سال گذشته سود تقسیم خواهد شد.