در پی صدور مجوز افزایش نرخ 10 درصدی فولاد مبارکه به فولاد افزا سپاهان، " افزا" از تعدیل 72.000 میلیون ریالی برخوردار شد.

به گزارش بورس امروز، محمد فتحی مدیرعامل شرکت فولاد افزا سپاهان به توافق صورت گرفته این شرکت با مجتمع فولاد مبارکه در بهمن ماه 1400 اشاره کرد که این توافق مربوط به قرار داد خاتمه یافته در تیرماه همان سال بود.
وی اظهار داشت: این توافق در خصوص قرار داد خاتماه یافته درتیرماه همان سال بود که طبق رویه هر سال و با توجه به تورم موجود صورت می پذیرد.
فتحی ادامه داد: این توافق تنها شامل تعدیل نرخ بوده و به هیچ عنوادن احجام را در بر نمی گیرد و در سنوات قبل نیز افشاء نشده است.
وی تاثیر مالی این توافق را بالغ بر 72.000 میلیون ریال در صورت های مالی ذکر کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به عدم درج موضوع فوق در سنوات قبل و طبق روال همه ساله و با استناد به اینکه تعدیل نرخ فقط مربوط به چهارماهه اول سال است که در بهمن ماه توافق حاصل شده است و نسبت به درج آن اقدام صورت نپذیرفته است.
این گزارش می افزاید: طراحی، ساخت، نصب، تست، راه اندازی و بهره برداری کارخانه تولید دولومیت به ظرفیت 500 تن در روز در شرکت فولاد مبارکه به شرکت فولاد افزا سپاهان واگذار شد.
شروع قرارداد از 12 بهمن ماه 1383 و پایان قرار داد 22 خردادماه 1400 در نظرگرفته شده بود.
فولاد مبارکه نرخ هر کیلو دولومیت کلسینه را معادل سه میلیون و 456 هزار ریال از اول فروردین 1400 تا 22 تیرماه 1400 درنظر گرفته بود.
نرخ قبلی دولومیت کلسینه 2 هزار و 434 ریال و نرخ جدید 3 هزار و 456 ریال بود.

  • منبع خبر : کدال