مدیر صندوق بازارگردانی بانک ایران زمین به عنوان یکی از بانکهای مطرح خصوصی کشور، در خصوص این بانک، توضیحات حائز اهمیتی را ارائه کرد

به گزارش بورس امروز، مدیر صندوق بازارگردانی بانک ایران زمین به عنوان یکی از بانکهای مطرح خصوصی کشور، در خصوص این بانک، توضیحات حائز اهمیتی را ارائه کرد. وی گفت: نکته قابل توجه در خصوص بانک ایران زمین وجود 14٪ سهام خزانه می باشد که در واقع با توجه به ماهیت «تودلی» بودن نوعی ارزش پنهان در این سهم محسوب می شود. این ارزش پنهان در حالی  وجود دارد که حتی بدون آن نیز قیمت سهم بشکل ویژه ای در سطوح ارزندگی قرار دارد.

وی اذعان کرد: در حال حاضر ارزش بازار بانک ایران زمین حدود 3900 میلیارد تومان است که نسبت P/NAV آن را به شکل خاص و قابل توجهی از میانگین های مرسوم در بازار پائین تر قرار می دهد.

ایشان در خصوص دلایل این اتفاق تشریح نمود: البته این موضوع گاهاً در سهم های بازار پایه که خارج از تمرکز عمده سهامداران است رخ می دهد و به نوعی از جذابیت های این بازار برای اهالی خبره و حرفه ای بازار می باشد. برآوردهای کارشناسی از NAV بانک زمین در حدود 20 هزار میلیارد تومان هست که نشان می دهد قیمت سهام بانک با نسبتی کمتر از 20٪ در بازار پایه فرابورس در حال معامله می باشد. در حال حاضر نسبت P/NAV سهم هایی که از دید بازار غافل نمانده اند، بین 60% الی 80% می باشد که سبب می شود نماد وزمین در زمره سهم های بسیار ارزنده در نظر گرفته شود.