نماینده مردم ملایر در مجلس گفت: هزینه‌های نگهداری زیرساخت‌‎ها و توسعه آنها بسیار سرسام‌آور است و نمی‌توان با این مبالغ توسعه زیرساخت‌ها ارتباطی را ادامه داد و یا اینکه شرایط را استیبل نگه داشت.

به گزارش بورس امروز، هادی بیگی‌نژاد با ضروری دانستن افزایش قیمت بسته های اینترنت تلفن همراه گفت: طی سال‌های گذشته وزارت ارتباطات یک کف و سقف قیمتی را تعیین کرده‌ و اکنون هم از آن سقف خارج نشده است.وی افزود: همچنین اپراتورها برای رقابت بسته‌ها را با تخفیف ویژه اعمال می‌کردند و در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی امکان تخفیف وجود ندارد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وقتی تورم در کشور شدت پیدا می‎‌کند و شرایط اقتصادی را برای همه ارگان‌ها و نهادها سخت می‌کند، نمی‌توان انتظار داشت برخی خدمات ارزان باقی بماند.

بیگی‌‎نژاد متذکر شد: نهاد تنظیم گر در دولت وجود دارد و آنها می‌بایست ورود کنند و قیمت صحیح و واقعی را اعلام کنند و نباید نهادهایی که از جزئیات و مباحث فنی آگاه نیستند در این امور دخالتی داشته باشند.

وی برخورد دستوری با قیمت‌ها را مضر دانست و با بیان مثالی گفت: به عنوان مثال برخورد دستوری صنعت برق را بجایی رساند که امروز سرمایه‌گذاری در این صنعت با مشکل جدی مواجه است، لذا نباید کاری کرد که وضعیت ارتباطات در کشور به سرنوشت برق دچار شود.

بیگی‌نژاد معتقد است، هزینه‌های نگهداری زیرساخت‌‎ها و توسعه آنها بسیار سرسام‌آور است و نمی‌توان با این مبالغ توسعه زیرساخت‌ها ارتباطی را ادامه داد و یا اینکه شرایط را استیبل نگه داشت، بنابراین توصیه می‌کنم افزایش قیمت حتماً صورت گیرد و اگر چنین اتفاقی نیفتد قطعاً بخش ارتباطی کشور متضرر خواهد شد و هزینه‌های بیشتری به اقتصاد و بازار کشور تحمیل خواهد شد.

  • منبع خبر : ارتباطات سیار ایران