مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به کارنامه تولیدی این شرکت در فروردین ماه سال جاری، گفت: همت و تلاش جهادی پرسنل شرکت مس باعث شد تا بتوانیم رکوردهای قابل توجهی را در زمینه تولید مس کاتد، کنسانتره مس و اسید سولفوریک به ثبت برسانیم.

به گزارش بورس امروز، علی رستمی عنوان کرد: با تولید 26 هزار و 673 تن مس محتوی معدنی در فروردین ماه سال 1401، رشد 9 درصدی در این خصوص رقم خورد.

وی ضمن اشاره به نتایج گزارش‌های تهیه شده در زمینه تولید و عملکرد شایسته پرسنل زحمتکش در جهت پیشرفت شرکت، بیان کرد: خوشبختانه گزارش‌ها نشان می‌دهد شرکت مس در سال جدید در مسیر رشد و ترقی با سرعت حرکت می‌کند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سال 1401 را سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» معرفی کردند، تصریح کرد: شرکت ملی مس در همین راستا برای تحقق شعار سال 1401 تمرکز بر افزایش تولید را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

رستمی میزان تولید کاتد در فروردین ماه سال جاری را 25 هزار و 145 تن اعلام کرد و افزود: میزان تولید کاتد در سال گذشته 24 هزار و 615 تن بوده است که امسال نسبت به برنامه، با رشد 4 درصدی همراه بوده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به رشد 10 درصدی تولید کنسانتره مس، مطرح کرد: امسال به یاری خداوند و زحمات پرسنل پرتلاش و ولایتمدار شرکت توانستیم تولید کنسانتره مس را به 111 هزار و 237 تن برسانیم که البته این میزان در سال گذشته 109 هزار و 144 تن بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران اظهار کرد: میزان تولید اسید سولفوریک در فروردین ماه سال گذشته 64 هزار و 76 تن بوده که در سال جاری با ثبت 85 هزار و 882 تن نسبت به برنامه، 35 درصد پیشی گرفته است.

رستمی در پایان ضمن اشاره به رکورد‌های به دست آمده در شرکت ملی صنایع مس ایران در فروردین ماه سال جاری، یادآور شد:  تولید چهار میلیون و 817 تن سنگ سولفوری نسبت به برنامه با رشد 7 درصدی همراه بوده است.

  • منبع خبر : شرکت ملی صنایع مس ایران