جلسه بررسی نحوه همکاری پژوهشی بین ایمیدرو و دانشگاه علم و صنعت ایران با حضور رئیس دانشگاه علم و صنعت، مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو و مدیرعامل شرکت فولاد آذربایجان برگزار شد.

به گزارش بورس امروز، غلامرضا ملاطاهری، مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با اعلام این مطلب گفت: ایمیدرو در راستای توسعه همکاری‌های پژوهشی بین دانشگاه‌های کشور با رویکردی جدید، نخستین جلسه نحوه همکاری را با دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار کرد.

وی افزود: در این نشست، رئیس دانشگاه علم و صنعت ضمن استقبال از افزایش همکاری بین این دانشگاه و ایمیدرو، ظرفیت‌های بالای این دانشگاه را برای توسعه بخش معدن و صنایع معدنی بر شمرد.

ملاطاهری تصریح کرد: بخش معدن و صنایع معدنی در حوزه‌هایی همچون انرژی، محیط زیست، پیاده سازی فناوری‌های برافکن در صنعت فولاد (با تمرکز بر سه فناوری هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و چاپ سه بعدی)، پیاده سازی نسل چهارم صنعت و غیره، نیازمند حضور نخبگان دانشگاهی و پژوهش در این زمینه هاست.

وی ادامه داد: ایمیدرو مصمم است با بهره مندی بیشتر از ظرفیت‌های دانشگاه ها، بخش معدن و صنایع معدنی را همگام با توسعه فناوری‌های نوین ارتقا دهد.

بنا به این گزارش، در حاشیه نشست، تفاهمنامه همکاری آموزشی و پژوهشی بین دانشگاه علم و صنعت و شرکت فولاد آذربایجان منعقد شد.

  • منبع خبر : ایمیدرو