فولاد در تایم فریم هفتگی در قیمت محدوده 1 هزار 120 تومان موفق به شکست ترند نزولی یک ساله و نیمه خود شده و پس از آن تا کانال 1 هزار 200 تومانی رشد کرده و اکنون در کانال 1 هزار و 200 تومانی درگیر مقاومت جدید شده است که این مقاومت، محدوده متراکم قله قبلی محسوب می شود.

به گزارش بورس امروز، فولاد مبارکه در تایم فریم هفتگی در قیمت محدوده یک هزار و 120 تومانی موفق به شکست ترند نزولی یک ساله و نیمه خود شده است. پس از آن تا کانال یک هزار و 200 تومانی رشد کرده و اکنون در کانال یک هزار و 200 تومانی درگیر مقاومت جدید شده است. این مقاومت، محدوده متراکم قله قبلی محسوب می شود.

در اندیکاتور مکدی پس از عبور از ترند نزولی، میله ها در سطح مثبت قرار گرفته اند و خط سیگنال مکدی نیز همچنان روند صعودی هفتگی را نشان می دهد.

در اندیکاتور استوکاستیک آر اس آی اما به محدوده اشباع رسیدیم و برای تعیین وضعیت باید نمودار روزانه را نیز مورد بررسی قرار داد.

در نمودار روزانه وضعیت کوتاه مدت سهم صعودیست و پس از نزدیک شدن به خط افقی آبی رنگ، فشار عرضه بالا گرفته است و قیمت مجددا وارد دهان تمساح (اندیکاتور الیگیتور) شده است که این اتفاق نشان دهنده وضعیت رنج و خنثی است. مکدی هنوز سیگنال خروج صادر نکرده و در استوکاستیک آر اس ای در حال تخلیه هیجان فروش هستیم.

به صورت کلی، فولاد پس از تعدیل هیجان در طی روزهای آتی آماده صعود مجدد به سمت مقاومت 1 هزار و 280 تومانی خواهد بود و در صورت عبور از این سطح، هدف بعدی در محدوده 1 هزار و 500 تومانی تعیین می شود. حد ضرر 100 تومان.

  • نویسنده : مصطفی امصری پور، مدیر شعبه کارگزاری بورس بیمه ایران در استان اصفهان