با تصمیم هیات مدیره شرکت گل‌گهر ، جمشید ملارحمان به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت منصوب شد.

به گزارش بورس امروز، جمشید ملارحمان در حالی با تصمیم هیات مدیره شرکت گل‌گهر جایگزین ناصر تقی‌زاده شد که ظاهرا در جلسه آتی مجمع این شرکت قرار است هیات مدیره شرکت نیز دچار تغییرات شود.

یک منبع آگاه در این خصوص می‌گوید: دلیل خاصی برای این تغییر وجود نداشته و در راستای سیاست‌هایی است که در شرکت وجود دارد، این تغییر انجام گرفته است. به هر حال سلایق مختلفی باید در کار حضور داشته باشند و به پیش‌برد اهداف شرکت کمک کنند. این تغییر هم در این راستا اتفاق افتاده است.

وی در خصوص اینکه آیا اختلاف سلیقه‌ای بین مدیرعامل و هیات مدیره وجود داشته می‌گوید: آقای تقی‌زاده بسیار تلاش کردند و زحمات فراوانی کشیدند. هیات مدیره هم از زحمات فراوان ایشان کمال تشکر را به عمل آوردند و آرزوی توفیق برای ایشان دارند.

وی با بیان اینکه انتخاب هیات مدیره هم در این شرکت انجام خواهد شد اظهار می‌کند: در مجمعی که طی روزهای آینده برگزار می‌شود انتخاب هیات مدیره هم انجام می‌شود.

به عقیده این منبع آگاه حضور یک فرد از ایمیدرو در راس شرکت گل‌گهر باعث خواهد شد حمایت‌های بیشتری از این شرکت به عمل بیاید و شرکت به سمت افزایش تولید و صادرات حرکت کند.

این گزارش می افزاید: در ترکیب سهامداران گل‌گهر، شركت مدیریت سرمايه گذاري اميد با ۳۷.۸۷۰ درصد سهم بیشترین سهم را در اختیار دارد. شركت سرمايه گذاري توسعه معادن وفلزات با ۲۲.۰۳۰ در جایگاه دوم و شركت فولادمباركه ۱۰.۰۷۰ درصد سهم در جایگاه سوم سهام‌داران اصلی این شرکت قرار دارند. ضمن اینکه شركت گروه توسعه مالي مهرآيندگان ۳.۱۲۰ درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد.

بیشتر بخوانید:  گزارش بازار بورس امروز شنبه 30 بهمن ماه 1400/کاهش 279 واحدی شاخص کل بورس

شركت سرمايه گذاري سپه ، شركت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگي كشوري و شركت سرمايه گذاري وتوسعه گل گهر از دیگر سهام‌داران گل‌گهر هستند.تغییر در اعضای هیات مدیره در حالی قرار است طی روز‌های آینده انجام شود که آخرین تغییرات در هیات مدیره طی ماه‌های گذشته نیز انجام شده بود.

در حال حاضر مجبد بهرامی به عنوان نماینده شرکت فولاد مبارکه، محمدرضا خضری پور نمایده شرکت سرمایه گذاری امید، محمدتقی ابوالحسنی از سرمایه گذاری توسعه معادن وفلزات، میرعلی یاری از شرکت سرمایه گذاری سپه، در ترکیب هیات مدیره حضور دارند. پیش از این ناصر تقی زاده به عنوان نماینده شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور به عنوان مدیرعامل حضور داشت.

سوابق مدیرعامل جدید گل‌گهر

جمشید ملارحمان که سابقه طولانی فعالیت در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) سال گذشته و با حکم رضا رحمانی وزیر صمت، به عنوان سرپرست ایمیدرو انتخاب شده بود.

ملارحمان از ابتدای شکل‌گیری ایمیدرو در این سازمان فعالیت داشته، به طوری که در سال‌های نخستین دهه ۸۰ مدیریت معادن را بر عهده داشت و در سال‌های گذشته نیز با حکم رئیس پیشین هیات عامل ایمیدرو، در جایگاه معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی منصوب شد.

جمشید ملارحمان، کارشناس مینرالوژی و کارشناسی ارشد صنایع است. وی از سال ۱۳۸۰ یعنی از روزی که سازمان ایمیدرو آغاز به کار کرد به عنوان معاون معدنی ایمیدرو منصوب شد. وی با پیشینه ۱۷ساله در سازمان ایمیدرو به استخدام رسمی این سازمان درآمده است.

وی پیش از این سمت، در معاونت‌های طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی، همزمان مجری طرح اکتشاف و تجهیز معدن طلای کوه دم، در دی ۹۲ از سوی مهدی کرباسیان، معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، با حفظ سمت معاون اکتشاف و معادن این سازمان به عنوان سرپرست معاونت بهره‌برداری و زیرساخت منصوب شد و همزمان عضو هیات اجرایی سنگ آهن سنگان بود. وی حدود ۵سال معاون مهدی کرباسیان در ایمیدرو بود و حدود ۱.۵سال است که جای خود را به اردشیر سعدمحمدی داده است.

بیشتر بخوانید:  مالیات عایدی بر درآمد تا دو ماه دیگر اجرا می شود