پالايش نفت تهران در شرایطی اطلاعات و صورت مالی خود را منتشر کرده که سود خالص این شرکت رشدی ۱۴۴ درصدی را تجربه می‌کند. همچنین سود عملیاتی شرکت پالایش نفت تهران به رشد ۱۵۱ درصدی رسیده است.

به گزارش بورس امروز، پالایش نفت تهران طی دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ به سود ناخالص ۳۸.۷۶۱.۰۰۲ میلیون ریالی دست پیدا کرده است. این رقم نسبت به سال مالی منتهی به اسفند ۹۶ نشان از افزایش ۱۴۴ درصدی دارد. این شرکت سال گذشته به سود خالص ۱۵.۸۵۸.۸۵۶ میلیون ریالی دست پیدا کرده بود.

همچنین درآمدهای عملیاتی این شرکت نیز در پایان سال ۹۷ به رقم ۳۷۰.۰۸۵.۰۷۳ میلیون ریال رسیده است که در مقایسه با ۱۷۹.۷۲۰.۰۳۳ میلیون ریالی سال گذشته نشان از افزایش ۱۰۶ درصدی این شرکت دارد.

سود عملیاتی شرکت پالایش نفت تهران نیز تا پایان سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ به رقم ۳۶.۰۸۹.۳۰۴ میلیون ریالی رسیده است. در این بخش این شرکت با رشد ۱۵۱ درصدی مواجه شده است.همچنین این شرکت قصد دارد در سال ١٣٩٨ برای تأمین مالی جهت اجرای پروژه احداث واحد CCR و بنزن زدا، اقدام به افزایش سرمایه از محل سود انباشته و اندوخته کند.

منابع مورد نیاز برای انجام پروژه در سال اول دوره ساخت معادل ۴٣٢.١٨ میلیارد ریال برآورد شده که بخش اعظمی از مبلغ افزایش سرمایه شرکت را شامل می‌شود.

بیشتر بخوانید:  طرح فعال‌سازی معادن کوچک مقیاس در ایمیدرو