شرکت نفت سپاهان در راستای افزایش ظرفیت مخازن نگهداری فرآورده‌های خود اقدام به یک سرمایه‌گذاری بلند مدت در مجتمع بندری شهید رجایی کرده است.

به گزارش بورس امروز، این شرکت نسبت به انعقاد قرارداد اجاره زمین به مساحت تقریبی ۷۹۲٫۱۸ متر مربع در مجتمع بندري شـهید رجایی به‌ منظور ساخت و احداث مخازن نگهداري فرآورده‌هاي نفتی به ظرفیت ۴۰۰٫۳۵ متر مکعب جهت تخلیه، بارگیري، توزیع و نگهداري مواد سوختی و وارداتی، صادراتی و ترانزیتی شـرکت نفت سـپاهان براي مدت ۱۵ سال از تاریخ عقد قرارداد (۱۰/۰۲/۱۳۹۸ (شامل۲ سال ساخت و ۱۳سال بهره برداري، با برآورد حداقل مبلغ سـرمایه‌گذاري حدود ۱۰۰٫۱ میلیارد ریال جهت انجام تعهـدات، اقدام کرده است.

همچنین لازم به ذکر است طبق مفاد قرارداد، اجاره بهاي زمین واگـذاري سالیانه مبلغ ده میلیارد ریال از تاریـخ شـروع بهره برداري می باشد. مضافا پیش بینی می شود منابع مالی مورد نیاز جهت اجراي پروژه از محل منابع نقدي حاصل از عملیات شرکت تامین شود.ضمن اینکه این شرکت نیز با توجه به افزایش قیمت‌ نهاده‌های تولید و با توجه به مجوز سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان اقدام به افزایش نرخ روانکارهای بنزینی و دیزلی خود کرده است.به این ترتیب میزان۷۰ درصد و ۶۰ درصـد به ترتیب براي محصولات بنزینی و دیزلی در راستای جبران‌ بخشـی از آثار ریالی حـذف یارانه لوبکات دریافتی از پالایشـگاه ها صادر شده است.

از ابتداي سال۱۳۹۸ قیمت مواد اولیه دریـافتی شامل لوبکات و آیزوریسایکل با نرخ ارز نیمایی محاسـبه و لوبکات از مبلغ متوسـط ۲۲٫۰۰ ریال در سال گذشته به مبلغ ۴۵٫۰۰۰ ریال درسال جاري افزایش یافته است. همچنین باید به افزایش قابل توجه هزینه‌هاي تولید ناشی از رشد نرخ دلار و تورم، نیز اشاره کرد.

لازم به ذکر است این شرکت از سال۱۳۹۳ تاکنون به استثناي افزایش۹ درصد نرخ فروش محصولات در تیرماه سال۱۳۹۷ ،هیچگونه مجوز افزایش نرخی دریافت نکرده است.

بیشتر بخوانید:  ایفای نقش موثر تسهیلات قرض‌الحسنه در رفع مشکلات مالی روستاییان