معاون مالی و اداری و مجامع هلدینگ آتیه فولاد نقش جهان عنوان کرد: اگر شرایط بازار سرمایه در سال جاری مساعد بود، قطعا آتیه فولاد را عرضه کرده بودیم.

رضا توکلی معاون مالی و اداری و مجامع هلدینگ آتیه فولاد نقش جهان در گفت و گو خبرنگار بورس امروز به سه پروژه بزرگ این هلدینگ اشاره کرد و گفت: در حال حاضر پروژه توسعه خط نورد و خط اسیدشویی شرکت فولاد تاراز چهارمحال و یک کارخانه در قالب یک شرکت جدید به نام صنایع آتیه لوله پارتاک با ظرفیت تولید 160 هزار تن لوله بدون درز (مانیسمان) در سال از جمله پروژه های در حال اجرای این هلدینگ است.

وی با تاکید بر تاثیر بسزای این پروژه ها در افزایش درآمدهای آتی هلدینگ آتیه فولاد، به حمایت این شرکت از تولیدکننده‌های کوچک فولادی اشاره کرد که در راستای رفع محدودیت شرکتهای تولیدکننده کوچک در خرید تناژ حداقلی محصولات فولاد مبارکه از بورس کالا صورت گرفته است.

معاون مالی و اداری و مجامع هلدینگ آتیه فولاد با بیان اینکه هلدینگ آتیه فولاد نقش به نوعی واسطه بین فولاد مبارکه و مشتریان خرد است، اضافه کرد: این هلدینگ دارای 12 مرکز خدماتی است که ورق های فولاد مبارکه را در تناژهای کوچک بر اساس سفارش تولیدکنندگان کوچک در استان های مختلف فراهم می کند.

وی خبر از برنامه این هلدینگ به بازار سرمایه در پی درخواست سهامداران از جمله سهامداران حقیقی داد که بر این اساس درخواست ورود هلدینگ مزبور به فرابورس ارائه شد.

وی ادامه داد: در پی این درخواست، شرکت فرابورس پیشنهاد داد که شرکتی که بتواند تعهدات آتی بازار سرمایه را جواب دهد در پکیج سهامداران حقوقی قرار  گیرد که در راستای این موضوع، با برگزاری جلسات متعدد، هیات مدیره به این نتیجه رسید که بهترین گزینه «فولاد مبارکه» است که در لیست سهامداران شرکت قرار گیرد.

معاون مالی و اداری و مجامع هلدینگ آتیه فولاد نقش به افزایش سرمایه دو سال گذشته اشاره کرد که با سلب حق تقدم حدود 30 درصد سهام آتیه فولاد نقش جهان به شرکت فولاد مبارکه واگذار شد.

او بیان کرد: اگر شرایط بازار سرمایه در سال جاری مساعد بود، قطعا سهام آتیه فولاد در بازار سرمایه عرضه شده بود.

او در اشاره به پیشرفت 30 درصدی پروژه تأسیس شرکت های تولیدی لوله های مانیسمان و خریداری تجهیزات خارجی آن، اظهار داشت: تا 6 ماه آینده تجهیزات خریداری شده وارد کشور خواهد شد و به سرعت این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

توکلی رسالت اصلی آتیه فولاد را «سودآوری پایدار» برای سهامداران خود که اغلب آنها پرسنل حقیقی و بازنشستگان فولاد مبارکه هستند، اعلام کرد و گفت: سهامداران ما راغبند تا با هزینه این سودها در حوزه تولیدی و توسعه شرکت، ارزش افزوده برای آنها حاصل شود.