گزارش توجیهی افزایش صد در صدی سرمایه شرکت ارتباطات سیار ایران از مبلغ ۹٫۶۰۰میلیارد ریال به ۱۹٫۲۰۰میلیارد ریال در حالی منتشر می‌شود که از این مبلغ ۷٫۲۰۰میلیارد ریال از محل سود انباشته و ۲٫۴۰۰ میلیارد ریال از محل مطالبات و آورده نقدی بوده است.

به گزارش بورس امروز، این افزایش نقدی به منظور جبران مخارج سرمایه‌ای،اصلاح ساختار و حفظ نقدینگی مورد نیاز سرمایه‌گذاری‌های آتی شرکت بوده است.

سود انباشته این شرکت تا پایان سال ۹۷ بیش از ۳۸ هزار میلیارد ریال بوده است. همچنین جمع حقوق صاحبان سهام نیز بیش از ۴۸ هزار میلیارد ریال بوده است.

ضمن اینکه در پایان سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ درآمدهای عملیاتی شرکت ارتباطات سیار ایران به بیش از ۱۴۰هزار میلیارد ریال رسیده است. این در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان از افزایش ۱۷ درصدی دارد. در عین حال سود ناخالص این شرکت در این مدت به حدود ۵۰هزار میلیارد ریال رسیده است.

شرکت ارتباطات سیار ایران در پایان سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ به سود خالص ۳۴هزار میلیارد تومانی دست پیدا کرده است. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن افزایش افزایشی ۸درصد را نشان می‌دهد.

شرکت ارتباطات سیار ایران، ظرف سه سال مالی از سال ۹۵ تا ۹۷  ۴۷ هزار میایون ریال روی دارایی‌های ثابت، خصوصا تجهیزات مخابراتی و ارتباطی سرمایه‌گذاری کرده است.

این شرکت در توجیه افزایش سرمایه خود آورد است که بر اساس ارزیابی مالی انجام شده در صورت انجام افزایش سرمایه، ضمن برخورداری از نرخ بازده داخلی حدود ۲۲درصد و ارزش فعلی خالص مثبت، سرمایه‌گذاری انجام شده نیز در مدت ۵سال برای سهامداران قابل بازیافت خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  آغاز عملیات بازارگردانی «شفارس» و «سپید» از امروز