درخواست شرکت سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران به منظور افزایش سرمایه از3هزار میلیارد ریال به 6میلیارد ریال در حالی مطرح شده که نیمی از افزایش سرمایه به صورت نقدی به این شرکت تزریق خواهد شد.

به گزارش بورس امروز، خالص جریان نقدی ورودی حاصل از افزایش سرمایه به مبلغ ۱٫۵۰۰میلیارد ریال است و باقی آن به مبلغ ۱٫۵۰۰ میلیارد ریال از مبلع سود انباشته بوده است.

ضمن اینکه شرکت دارای مطالباتی از شرکت‌های توسعه گردشگری آریا زیگورات، تلاشگران اندیشه کاراد، ستاره بام کویر، توسعه مجتمع‌های خدماتی پارس زیگورات به مبلغ ۲٫۷۱۰ میلیارد ریال است.

به این ترتیب جریان نقد ورودی و خروجی افزایش سرمایه به ۱٫۵۰۰میلیون ریال جریان نقدی ورودی و ۵۶۰میلیون ریال جریان نقدی خروجی بابت شرکت در افزایش سرمایه بانک گردشگری و تسویه حساب‌ها پرداختنی از شرکت تجارت بین‌المللی میلاد پارس زیگورات به مبلغ ۹۴۰میلیون ریال جریان خروجی است.

بنا بر این گزارش این شرکت در راستای افزایش ۱۰۰درصدی سرمایه مبلغ ۱٫۵۰۰ میلیارد ریال معادل ۵۰ درصد از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران خواهد بود و مبلغ ۱٫۵۰۰ میلیارد معادل ۵۰درصد از محل سود انباشته خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید:  عدم توازن بین توسعه فولاد و توسعه معادن دردسر ساز خواهد شد