آمار تولید شرکت‌های مختلف خودرویی برای فروردین ماه سال 98 در حالی منتشر می‌شود که در بخش خودروهای سنگین عملا تولیدی وجود نداشته یا به ندرت خودرویی تولید شده است.

به گزارش بورس امروز، در جدیدترین آمار تولید شرکت‌های تولیدکننده خودروهای سنگین، عدد صفر جلوی بخش تولید این شرکت‌ها ثبت شده است. موضوعی که در سال جاری به اعتقاد بسیاری از کارشناسان سبب بحران برای این تولیدکنندگان خواهد شد.

افزایش قیمت این خودروها تا دو برابر از سال گذشته تا کنون سبب شده تا بسیاری از رانندگان حاضر به تعویض خودروهای قدیمی خود با خودروهای جدید نباشند.

طرح نوسازی ناوگان سنگین که قرار بود تحرکی به تولید خودروهای کاروتجاری بدهد به دلیل عدم برنامه‌ریزی صحیح و رها کردن اجرای آن عملا نتوانست برای خودروسازان و مشتریان مفید باشد.

در این بخش دولت باید با پرداخت تسهیلات و پرداخت بخشی از قیمت این خودروها مشتریان را به تعویض خودروهای قدیمی که مصرف سوخت بسیار بالایی دارند تشویق کند. عملا این طرح به طرحی تبدیل شد که روند منفی در بازار خودروهای سنگین را دامن زد.

با توجه به کمبود تقاضا در این بخش و عدم حمایت دولت، وزارت صمت و بانک مرکزی و البته وزارت نفت شاهد از بین رفتن و تعطیلی شرکت‌های سنگین‌ساز برای سال جاری خواهیم بود.

 

بیشتر بخوانید:  جابه‌جایی مدیریتی شرکت سایپا