گزارش مالی شرکت سنگ آهن گهرزمین (سهامی عام) منتهی به دوره مالی 3ماهه تا 29 اسفند سال 97 نشان از افزایش ۴۵درصدی سود خالص این شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.

به گزارش بورس امروز، شرکت سنگ آهن گهرزمین روند رو به رشد سوددهی این شرکت در یکی دو سال گذشته ادامه داده است. به‌‌طوری که سال گذشته نیز این شرکت افزایش ۳۹درصدی سود خالص را تجربه کرده بود.

خالص فروش این شرکت نیز بیش از ۹هزار ۶۰۰میلیون ریال بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۳درصد افزایش را نشان می‌دهد. ضمن اینکه سود ناخالص این شرکت با افزایش ۵۳درصدی از ۳هزار ۶۶۶ میلیون ریالی در سال گذشته به ۵ هزار ۱۱۲ میلیون ریال در سال ۹۷ رسیده است.

سود عملیاتی این شرکت نیز با افزایش ۵۱درصدی نسبت به سال ۹۶ به عدد ۴هزار ۹۱۷میلیون ریال در سال جاری رسیده است. این در حالی است که شرکت سنگ آهن گهرزمین هزینه‌های سربار تولید خود را به شکل قابل توجهی طی سال گذشته کاهش داده است.

کاهش هزینه‌های سربار سبب کاهش هزینه‌های تولید این شرکت شده و این مساله به شکل قابل ملاحظه‌ای در بهای تمام شده تولید کالا نمود پیدا کرده است. به طوری‌که در پایان سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۹۷ جمع بهای تمام شده بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون تومان بوده که در نتیجه اقداماتی به عدد ۴۵۰ میلیارد تومان رسیده است.

برآورد شرکت سنگ آهن گهرزمین برای سال مالی منتهی به پایان آذر ماه ۹۸ دستیابی به سود ناخالص ۱۷٫۷۴۹٫۰۰۸ میلیون ریالی است. ضمن اینکه افزایش فروش سنگ آهن کلوخه به بیش از ۱۰هزار تن، سنگ آهن دانه بندی به بیش از ۲هزار تن، کنستانتره به حدود ۳ هزار تن و همچنین گندله به حدود یک هزار و ۸۰۰تن از برنامه‌ها و اهداف این شرکت برای سال جاری است.

بیشتر بخوانید:  شاخص «دانش‌بنیان» در بورس ایجاد می‌شود/حضور ۳۵ شرکت دانش‌بنیان در معاملات بورس