تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور از ابتدای فروردین تا پایان اسفند، 45 میلیون و 484 هزار و 656 تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 38 میلیون و 900 هزار و 828 تن بود.

به گزارش بورس امروز، از این میزان، شرکت های «گل گهر» ۱۵ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۸۲۱ تن، «چادرملو» ۸ میلیون و ۸۸۳ هزار و ۲۴۵ تن، «سنگ آهن مرکزی» ۵ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۵۳۹ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۵ میلیون و ۳۳ هزار و ۸۸ تن، «گهر زمین» ۴ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۲۶۹ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۳ میلیون و ۶ هزار و ۴۸۱ تن، «صنعتی و معدنی توسعه ملی» یک میلیون و ۶۰۹ هزار و ۷۸۶ تن، «صبا نور» یک میلیون و ۱۲۱ هزار و ۳۳۳ تن و «جلال آباد» ۵۲۳ هزار و ۹۴ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.

 

بنا به این گزارش، ۶ شرکت بزرگ معدنی طی ۱۲ ماهه سال ۹۷ حدود ۶ میلیون و ۳۰۹ هزار و ۶۸۶ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند که در مقایسه با میزان تولید این محصول در مدت مشابه سال ۹۶ (۵ میلیون و ۷۶۲ هزار و ۷۰۹ تن)، ۹ درصد رشد نشان می دهد.

 

از این میزان، شرکت سنگ آهن سنگان «یک میلیون و ۸۳۳ هزار و ۶۶ تن»، صبا نور «یک میلیون و ۶۴۳ هزار و ۳۶۰ تن»، سنگ آهن مرکزی «یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۸۸۳ تن»، فلات مرکزی «۹۹۹ هزار و ۳۸۱ تن»، چادرملو ۴۰۳ هزار و ۷۶۴ تن و میشدوان «۶۲ هزار و ۲۳۲ تن» تولید کرده است.

 

منبع: روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران

بیشتر بخوانید:  بازارها به سمت ارزش واقعی خود میل خواهند کرد