معاون فناوری اطلاعات بانک دی معتقد است که تعداد بالای شعب بانک ها به دلیل هزینه‌های جاری، عامل افزایش درآمد بانک ها از طریق ارائه خدمات به مشتریان نیست و راه حل آن را بانکداری دیجیتال دانست.

محمود زمان زاده، معاون فناوری اطلاعات بانک دی در گفت و گو با خبرنگار بورس امروز در خصوص اینکه بانک ها از محل ارائه خدمات در شعب به مشتریان خود تا چه میزان می توانند درآمد حاصل کنند، عنوان کرد: بانک‌ها از ارائه خدمات در شعب به مشتریان طبق مصوبات بانک مرکزی می توانند کارمزد دریافت کنند.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا درآمد ارائه خدمات در بانک هایی که شعب بالایی نسبت به سایر بانک ها دارد، می تواند چشمگیر باشد، گفت: قطعا درآمد بالایی دارند اما این درآمد به دلیل هزینه های شعب و پرسنل و… منجر به سود نخواهد شد و بانکداری دیجیتال راه حل این موضوع خواهد بود.

معاون فناوری اطلاعات بانک دی ابراز به انعکاس کارمزد‌های بانک به عنوان درآمدهای غیرمشاع بانک در صورت‌های مالی بانک اشاره کرد و گفت: نرخ های ارائه خدمات در بانک ها عموما براساس مصوبات بانک مرکزی و شورای هماهنگی بانکها است و در صورت مغایرت مبالغ دریافتی، این موضوع تخلف محسوب می‌شود.