صورت های مالی سال مالی منتهی به اسفند سال گذشته شرکت داروپخش در حالی منتشر شده که این شرکت از ترکیب بهینه بدهی ها و حقوق صاحبان سهام در پایان سال 97 خبر داده است.

به گزارش بورس امروز، وضعیت شرکت های دارویی در بورس که طی سالیان اخیر دچار یک رکود بوده به نظر می رسد در سال جاری دچار تغییرات مثبتی خواهد شد.

 

در گزارش شرکت داروپخش آمده است که ساختار شرکت نشان دهنده ترکیب بهینه بدهی ها و حقوق صاحبان سهام در پایان سال ۱۳۹۷ مسبت به دوره مشابه سال قبل است.

 

کاهش نسبت بدهی ها به حقوق صاحبان سهام از ۴٫۸ مرتبه سال ۹۶ به ۲٫۵ مرتبه در سال ۹۷ نشان از این موضوع دارد که از طرفی این موضوع ناشی از افزایش حقوق صاحبان سهام به میزان ۶۰ درصد و کاهش بدهی ها به میزان ۱۶ درصد در پایان دوره ۱۲ ماهه ۹۷ نسبت به دوره مشابه سال قبل بود و نشان دهنده کاهش ریسک اعتباری شرکت است.

 

بنا بر این گزارش جمع بدهی های این شرکت تا پایان سال ۹۶، ۵هزار و ۷۸۶ میلیون ریال بوده که این رقم در پایان سال ۹۷ به عدد ۴هزار و ۸۶۲ میلیون ریال رسیده است.

 

این شرکت در نظر دارد جریان سرمایه در گردش خود را با تامین مالی از منابع ارزان قیمت مانند منابع صندوق توسعه ملی، پیگیری انجام مرحله دوم افزایش سرمایه و پیش بینی افزایش ۵۰درصد سرمایه در سال ۹۸ و انجام تهاتر مالیاتی بهبود بخشد/

 

عملکرد شرکت برای دوره ۱۲ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ نسبت به دوره مشابه سال قبل با افزایش ۱۸٫۵ درصدی فروش و ۱۱۲درصدی سود خالص انجام شده است.

 

به این ترتیب فروش این شرکت از ۴٫۱۳۳ میلیارد ریال به ۴٫۸۹۹ میلیارد ریال و سود خالص از مبلغ ۵۴۵ میلیارد ریال به ۱٫۱۵۵ میلیارد ریال در پایان ۱۲ ماهه سال ۹۷ افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید:  ارزش روز سهام عدالت؛ 10 خرداد 1400