قیمت برخی از محصولات مینو با توجه به دریافت مجوز افزایش قیمت تا بیش از 10 درصد افزایش پیدا کرد.

به گزارش بورس امروز، محمد تقی قلندرلکی مدیرعامل شرکت مینو اعلام کرده است که با توجه به افزایش نرخ مواد اولیه، بسته بندی و تاثیر آن بر بهای تمام شده محصولات این شرکت، تغییر قیمت برخی از محصولات که مجوز افزایش قیمت آن ها از انجمن شیرینی و شکلات  دریافت شده است، اعمال می شود.

 

بنا بر اعلام مدیرعامل شرکت مینو، قیمت بیسکوییت کرم دار ساقه طلایی ۹۶ گرمی از ۱هزار تومان به ۱ هزار و۲۵۰ تومان، قیمت بیسکوییت  ساقه طلایی مانژ لیوانی ۱۴۰ گرمی با ۵۰۰تومان افزایش به ۲هزار تومان و همچنین قیمت بیسکوییت  ساقه طلایی لیوانی با آرد جو و شهد توت ۱۹۰ گرمی به سه هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

 

جمشید مغازه ای دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکوییت، شیرینی و شکلات ایران طی نامه ای به مدیرعامل شرکت مینو مجوز افزایش قیمت محصولات تولیدی شیرینی و شکلات را صادر کرده است.

 

در این نامه آمده است که نرخ گذاری محصولات تولیدی شیرینی و شکلات در ردیف سوم بخشنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در این خصوص است. تعیین قیمت تولیدات این صنعت تابع شرایط عرضه و تقاضا بوده و رعایت ضوابط قیمت گذاری هیات تعیین و تثبیت قیمت ها و لحاظ کردن درصد سود مصوب راسا توسط  واحدهای تولیدی تعیین می شود. بنابراین افزایش قیمت محصولا تولیدی آن شرکت طبق جدول قیمت و به شرط  رعایت ضوابط قیمت گذاری از نظر این انجمن بلامانع است.

 

پیش از این شایعاتی در خصوص کم فروش شرکت مینو پخش شده بود که منجر به واکنش مدیرعامل گروه صنعتی مینو شد. علیرضا عباسیانفر در این خصوص اظهار کرده بود: واقعیت این است که ساقه طلایی با بیش از ۴۰ سال تداوم در تولید بیس و پایه بیسکویت ایران است و سهم بسیار بالایی در بازار مصرف دارد و برخی ها چشم دیدن این جایگاه را ندارند. سالهاست که وزن بیسکویت ساقه طلایی بر روی آن نوشته و هیچگاه تغییر نکرده است. وزن ساقه طلایی ۵% + ۲۰۰ گرم است. هر چند وقت یکبار هجمه ای بر علیه این برند برتر ملی انجام می شود.

بیشتر بخوانید:  وزارتخانه های توزیع رانت