بازار بورس، امروز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه را با درجا زدن عدد شاخص کل در کانال 204 هزار واحدی به پایان رساند.

به گزارش بورس امروز، بازار سرمایه در روز جاری در حالی که شاخص کل بورس با افزایش ۲هزار واحدی نسبت به آخرین روز معاملات به عدد ۲۰۶ هزار واحدی دست یافته بود، در نهایت و با پایان معاملات امروز با ۵۳٫۵۵ درصد تغییر با عدد ۲۰۴ هزار و ۳۲۱ واحدی به کار خود پایان داد.

 

ضمن اینکه در پایان معاملات امروز شاخص قیمت وزنی نیز با ۰٫۰۳درصد کاهش به شاخص ۵۸ هزار واحدی رسید. اما شاخص کل هم وزن با رشد ۰٫۲۳درصدی به بیش از ۴۰ هزار واحد رسید. شاخص قیمت هم وزن نیز با همین درصد تغییر به بیش از ۲۸ هزار واحد دست پیدا کرد.

 

در بخش های مختلف گروهی امروز بازار بورس، گروه خودرویی با ۹۱ هزار معامله بیشترین سهم را به خود اختصاص داد. ارزش معاملات در این گروه بورسی، بیش از سیصد میلیارد تومان بوده است.

 

پس از خودرویی ها، گروه صنایع شیمیایی بورس با بیش از ۳۵ هزار معامله در رده دوم از این جهت قرار گرفتند. در پایان معاملات امروز ارزش معاملات این گروه از بورس به بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان رسید.

 

بانک ها در رده سوم بیشترین ارزش معاملات بورس را به دست آوردند و توانستند در مجموع بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان ارزش معاملاتی داشته باشند. تعداد معاملات بانک ها در پایان امروز بیش از ۶۳ هزار واحد بوده است.

 

در بخش شاخص های صنعت نیز، سه گروه انتشار و چاپ، حمل و نقل و منسوجات بیشترین درصد تغییر و رشد را تجربه کردند و به ترتیب به شاخص های ۳۴۷ هزار واحدی، ۵ هزار واحدی و ۲ هزار واحدی دست پیدا کردند.

بیشتر بخوانید:  برنامه های رییس جدید سازمان بورس چیست؟