در پایان معاملات امروز (31 فروردین) خودرویی ها روز خوبی را پشت سر گذاشتند و تابلوهای این گروه در بازار سرمایه سبز رنگ بود.

به گزارش بورس امروز، شاخص کل با جهش بیش از ۴هزار واحدی به عدد بی سابقه ۲۰۴ هزار و ۳۷۵ واحدی رسید تا در سال جاری برای دومین بار شاخص کل بورس اوراق بهادار رکوردشکنی کرده باشد.

 

در پایان معاملات امروز، خودرویی ها سبزپوش بودند. نماد ایران خودرو با رشد ۴٫۹۹درصدی و با قیمت پایانی ۳٫۹۹۵ بسته شد. سایپا نیز با ۵درصد افزایش با قیمت پایانی ۱٫۲۶۰ بسته شد.

همچنین در پایان معاملات امروز پارس خودرو و زامیاد به ترتیب با ۴٫۹۵ و ۴٫۹۴ درصد رشد مواجه شدند. قیمت پایانی پارس خودرو ۹۵۵ و زامیاد ۱۰۶۲ به دست آمد. همچنین گروه بهمن با قیمت پایانی ۱۰۳۵۴ رشدی ۴٫۸درصدی را تجربه کرد. سایر شرکت های خودرویی و قطعه ساز نیز با رشد نسبی ۴درصدی درپایان معاملات امروز همراه شدند.

 

در پایان معاملات امروز، شاخص قیمت «وزنی-ارزشی» نیز با رشد ۱۲۸۶ واحدی به ۵۸ هزار و ۹۱۰ واحد رسید. ضمن اینکه شاخص‌کل «هم‌وزن» با ۱۱۸۹ واحد پرش به ۴۰ هزار و ۶۵۲ دست پیدا کرد.همچنین شاخص بازار اول با ۳۱۶۶ واحد افزایش در پله ۱۵۳ هزار و ۲۴۲ واحدی ایستاد. در مقابل آن شاخص بازار دوم پرش چشمگیری داشت و با ۹۴۶۶ واحد صعود خود را به پله ۳۹۴ هزار و ۳۳۲ واحدی رساند.

 

بیشتر بخوانید:  افزایش ۱۶۵درصدی سود عملیاتی تکادو