به گزارش بورس امروز، خودرو آریزو ۵ بر اساس مدل مفهومی آلفا در سال ۲۰۱۶ جهت عرضه در بازارهای جهانی و بازار کشور چین طراحی و تولید گردید. آریزو ۵ در طول حضور ۵ ساله خود در بازارهای مختلف تا بحال با ۲ فیس لیفت مواجه گردید. یکی از آن تغییرات، تغییر موتور خودرو از […]

به گزارش بورس امروز، خودرو آریزو ۵ بر اساس مدل مفهومی آلفا در سال ۲۰۱۶ جهت عرضه در بازارهای جهانی و بازار کشور چین طراحی و تولید گردید. آریزو ۵ در طول حضور ۵ ساله خود در بازارهای مختلف تا بحال با ۲ فیس لیفت مواجه گردید. یکی از آن تغییرات، تغییر موتور خودرو از ۱۵۰۰ سی سی تنفس طبیعی و گیربکس های دستی و CVT به ۱۵۰۰ سی سی توربو و استفاده از گیربکس CVT بود که در طول ۴ سال حضور خود در بازار توانست به فروش قابل توجهی در بازارهای جهانی دست یابد.

به عنوان مثال: فروش ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در طول ۵ سال در بیش از ۸۰ کشور و منطقه ی جهان. همچنین این خودرو در طول ۵ سال حضور خود در بازارهای مختلف توانسته است به عناوین و جوایز مختلفی دست یابد: کسب ۵ ستاره در تست تصادف C-NCAP با امتیاز ۵۶.۲۴ در سال ۲۰۱۶ و کسب جایزه “World Dry Extreme” در کشور شیلی از دیگر افتخارات کسب شده توسط مدل محبوب آریزو ۵ می باشد.

اما در سال ۲۰۲۱ این خودرو با تغییرات محدود در نمای خارجی و تغییرات گسترده فنی و طراحی داخلی خودرو مواجه گردید و در بازار کشور چین به عنوان اولین بازارعرضه شد. تغییرات ظاهری شامل: تغییر در طراحی رینگها و ارتقاء طراحی جلو پنجره بر اساس زبان طراحی جدید محصولات مدیران خودرو بر اساس طراحی مدل کهکشانی است. همچنین تغییرات فنی خودرو شامل بکارگیری: گیربکس ۹ سرعته CVT، فرمان برقی، ترمز پارک برقی و اتوهلد است.

همچنین طراحی داخلی خودرو بر اساس زبان طراحی خودروهای مدرن بازار به روز رسانی شده و با جایگذاری بهتر ادوات و دکمه های مختلف و افزایش سایز مونیتور به ۸ اینچ ارگونومی بالایی را برای مصرف کننده فراهم نموده است. از دیگر ویژگی های مثبت آریزو ۵ توربو تجهیز خودر به GPS با زبان فارسی است که مسیر یابی را برای مصرف کنندگان ایرانی آسان تر از قبل می نماید.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت مدیران خودرو