نرخ فروش محصول ذغال سنگ کک شو کیفی درجه یک در 3 ماهه ابتدایی سال 99 حدود 10 میلیون ریال و در 3 ماهه ابتدایی سال جاری 22 میلیون ریال می باشد در نتیجه نرخ فروش حدود 124 درصد رشد داشته است.

شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود در سال ۱۳۷۴ با سرمایه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تأسیس گردید و در بدو تأسیس کلیه سهامداران شرکت را کارکنان بازنشسته و شاغل البرز شرقی تشکیل میدادند. سرمایه شرکت طی چند مرحله افزایش و در حال حاضر ۸۴ میلیارد ریال می باشد. در سال ۱۳۸۴ شرکت از سهامی عام به سهامی خاص تبدیل گردید.

از عمده فعالیت های این شرکت می توان به تولید انجام عملیات اکتشاف، انجام عملیات استخراج، انجام عملیات فرآوری ذغال، همچنین ذغالشویی و انجام مراحل طراحی، ساخت و نصب ذغالشویی اشاره نمود.

محصولات تولیدی این شرکت ذغال سنگ دانه بندی شده و ذغال سنگ کک شو می باشد و عمده مصرف ذغال سنگ کک شو در صنعت فولاد بوده.

کک ذغال سنگ در کوره بلند نقش های مختلف تأمین انرژی، احیا کانه های آهن، ایجاد تخلخل برای عبور گازهای احیاکننده و کربوره کردن چدن را دارا می باشد. همچنین نرخ فروش ذغال سنگ ایران بر اساس ۲۶ درصد شمش فولاد خوزستان تعیین می گردد.

۱۸ درصد سهام این شرکت به شرکت توسعه معادن روی ایران تعلق دارد. استخراج این شرکت در سال ۹۹ از معادن یورت غربی، ملچ آرام و اکلون ۴ بوده است.

در دوره یکماهه منتهی به مرداد سال ۱۴۰۰ کلیه فروش محصولات داخلی بوده است و ۵۶ درصد از فروش داخلی محصولات به فروش ذغال سنگ کک شو کیفی درجه ۱ تعلق داشته است.همچنین میانگین تولید ماهانه این محصول یک هزار و ۷۹۵ تن می باشد که در یکماهه مرداد سال جاری حدود صد در صد میانگین تولید ماهانه تولید داشته است.

دردوره ۳ ماهه بهار سال جاری بیشترین مبلغ فروش از محصولات فروش رفته به ذغال سنگ کک شو کیفی درجه یک مربوط می باشد. روند حاشیه سود ناخالص در ۵ سال اخیر یک روند کاهشی بوده است و مهم ترین عواملی که بهای تمام شده محصولات را تشکیل می دهند سربار تولید با ۶۰ درصد و دستمزد مستقیم با ۳۹ درصد از کل بهای تمام شده می باشند.

نرخ فروش محصول ذغال سنگ کک شو کیفی درجه یک در ۳ ماهه ابتدایی سال ۹۹ حدود ۱۰ میلیون ریال و در ۳ ماهه ابتدایی سال جاری ۲۲ میلیون ریال می باشد در نتیجه نرخ فروش حدود ۱۲۴ درصد رشد داشته است.همچنین شرکت مذکور در سال ۹۹ سهام شرکت نگین طبس را با ۲ میلیاد و ۶۸۸ میلیون ریال سود فروخته است.

  • منبع خبر : کدال