سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزیر امور خارجه ایران، در واکنش به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت: جمهوری اسلامی برنامه هسته‌ای خود را بر اساس نیازها و تصمیمات حاکمیتی و در چارچوب تعهدات پادمانی‌اش پیگیری می‌‌کند.

به گزارش بورس امروز، روز دوشنبه رویترز بر اساس گزارشی از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد ایران سرعت غنی‌سازی اورانیوم خود را تا نزدیک به سطح لازم برای تولید سلاح هسته‌ای افزایش داده است. بنابر گزارش آژانس، ایران قبلا از یک آبشار ۱۶۴ تایی از سانتریفیوژهای آی آر ۶ برای غنی‌سازی اورانیوم تا ۶۰ درصد استفاده می‌کرد، اما الان علاوه بر آن، از یک مجموعه ۱۵۳ عددی از سانتریفیوژهای آی آر ۴ نیز برای غنی‌سازی تا ۶۰ درصد استفاده می‌کند

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزیر امور خارجه ایران، در واکنش به این گزارش گفت که تا وقتی اجرای کامل و بی‌قید و شرط برجام از سوی آمریکا و دیگر طرف‌های برجامی از سر گرفته نشود، جمهوری اسلامی برنامه هسته‌ای خود را بر اساس نیازها و تصمیمات حاکمیتی و در چارچوب تعهدات پادمانی‌اش پیگیری می‌‌کند.

سخنگوی وزیر امور خارجه ایران افزود در صورتی‌که سایر طرف‌ها به تعهدات خود ذیل برجام بازگشته و آمریکا نیز به صورت کامل، موثر و قابل راستی آزمایی تحریم‌ها را مرتفع کند، همه اقدامات‌ کاهشی ایران در برجام، برگشت‌پذیر خواهند بود.

  • منبع خبر : رویتز