به گزارش بورس امروز، بامداد امروز (سه شنبه ١٩ مردادماه) يكى از مخازن ذخيره مجتمع پتروشيمى خارك دچار حريق شد. گفتنى است كه تیم‌های مختلف آتش‌نشانی برای اطفا حریق وارد عملیات شده‌اند که تاكنون توانستند این حریق مهار كنند. کاظمی‌پور، سخنگوی شرکت پتروشیمی خارک نیز با اعلام اینکه ساعت 2 بامداد به دلیل بروز یک […]

به گزارش بورس امروز، بامداد امروز (سه شنبه ١٩ مردادماه) يكى از مخازن ذخيره مجتمع پتروشيمى خارك دچار حريق شد.

گفتنى است كه تیم‌های مختلف آتش‌نشانی برای اطفا حریق وارد عملیات شده‌اند که تاكنون توانستند این حریق مهار كنند.

کاظمی‌پور، سخنگوی شرکت پتروشیمی خارک نیز با اعلام اینکه ساعت 2 بامداد به دلیل بروز یک جرقه که دلیل آن هنوز مشخص نیست،آتش‌سوزی در مخزن گسولین روزانه (daily) به وقوع پیوست که در همان دقایق اولیه عملیات اطفاء حریق آغاز شد، گفت: ‌آتش این مخزندر ساعت اولیه مهار و در ساعت 6 بامداد نیز به طور کامل اطفا شده و هم اکنون در حال انجام عملیات خنک‌سازی (Cooling) هستیم.

مهار آتش‌سوزی در پتروشیمی خارگ

ناصرابراهیمی بخشدار ویژه جزیره خارگ نیز با بیان اینکهآتش در پتروشیمی خارگ مهار و بطورکامل اطفا شد و نیروهای آتش نشاندر حال انجام عملیات خنک سازی مخزن هستند، گفت: حدود ساعت 2 بامداد امروز، مخزن گسولین پتروشیمی خارگ دچار حریق شد کهخوشبختانه تلفات جانی نداشت‌.

وی افزود‌: به محض اطلاع از این آتش‌سوزی کمیته بحران بخشداری ویژه خارگ تشکیل جلسه داد و عملیات مهار آتش با تلاش واحدهایآتش نشانی ( HSE ) شرکت های پتروشیمی مستقر در جزیره خارگ آغاز شد‌.

بر اساس اطلاعيه پتروشيمى خارك، اين آتش سوزى ساعت 2:00بامداد امروز (سه شنبه ١٩ مرداد ماه) در مخزن کوچک روزانه نفتا روىداد.

پتروشيمى خارك اعلام كرد: با عکس العمل سريع و به موقع پرسنل آتش نشاني در مرحله اول آتش مهار و از انتقال آن به ساير مخازنجلوگيري بعمل آمد و از ساعت 4:00بامداد آتش به طور کامل مهار و بلافاصله عمليات تخليه و انتقال موجودي مخزن به مخزن ديگر آغازو حدود ساعت6:00بامداد خاتمه يافت .

شايان ذکر است کليه واحد ها بصورت نرمال در سرويس و هيچ گونه وقفه اي در امر توليدات مجتمع پتروشيمي خارک بوجود نيامده است.

بر اساس اين گزارش علت این آتش سوزی در دست بررسی است و هنوز خسارات اين حادثه مشخص نشده است.