براساس اطلاعیه عرضه بورس کالای ایران، PVC پتروشیمی آبادان شنبه ۱۶ مرداد برای نخستین بار در تالار صادراتی این بورس عرضه می‌شود.

به گزارش بورس امرور، عرضه PVC صادراتی مربوط به شنبه آینده ۱۶ مرداد ماه است و تناژ عرضه شده ۶۰۰ تن و عرضه‌ها متعلق به شرکت پتروشیمی آبان هستند؛ این محموله در سه پارت ۲۰۰ تنی شامل گرید‌های S ۵۷، S ۶۵ و S ۷۰ است. تسویه این محموله‌ها صرفاً به صورت اعتباری و از طریق پرداخت ارزی به حساب عرضه کننده است و نرخ تسعیر ارز مساوی با میانگین نرخ خرید و فروش هفتگی حواله دلار در سامانه سنا در روز معامله است.

همچنین خرید صرفا توسط شرکت خارجی و بهره برداری از کالای خریداری شده تنها جهت صادرات مجاز است و اشخاص خارجی هم زمان با انجام امور تسویه ملزم به ارائه کد فراگیر و مستندات مربوط به ثبت و تاسیس شرکت و صاحبان امضا مجاز آن هستند.

براساس این اطلاعیه، اظهارگمرکی محموله به عهده فروشنده است و مبنای محاسبه وزنی فرآورده تحویلی باسکول مجتمع خواهد بود.

شرکت کارگزاری صبا تأمین عرضه کننده این محصول در بورس کالاست که با قیمت پایه بین ۱۴۸۰ تا ۱۶۴۰ دلار روی تابلوی رینگ صادراتی بورس کالا می‌رود.

شستا در این باره اعلام کرده است که با حضور خریداران و انجام عرضه‌های موفق از این پس کلیه محصولات صادراتی از طریق رینگ صادراتی بورس کالا انجام شود. پیش از این نیز کل عرضه در داخل کشور از طریق رینگ داخلی بورس کالا در حال انجام بوده که با برنامه‌ریزی انجام شده برای عرضه محصولات صادراتی از طریق رینگ صادراتی بورس کالا ۱۰۰ درصد عرضه محصولات این شرکت از طریق بورس کالا صورت پذیرد. بستر سازی برای ایجاد و توسعه شفافیت در راستای جهت گیری و راهبرد‌های کلان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شستا از مهم‌ترین مزایای این عرضه به حساب می‌آید.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان