شرکت خودروسازی چری به عنوان یکی از یزرگترین برندهای مستقل سازنده خودرو در چین و بزرگترین صادر کننده خودرو از این کشور شناخته میشود ، و نسل خودروهای تیگو ( خودروهای شاسی بلند این برند ) نیز به عنوان پر فروش ترین و یکی از پر سابقه ترین محصولات آن شناخته میشود .

به گزارش بورس امروز، شرکت خودروسازی چری به عنوان یکی از یزرگترین برندهای مستقل سازنده خودرو در چین و بزرگترین صادر کننده خودرو از این کشور شناخته میشود، و نسل خودروهای تیگو ( خودروهای شاسی بلند این برند ) نیز به عنوان پر فروش ترین و یکی از پر سابقه ترین محصولات آن شناخته میشود.

اما از سال 2018 این برند خودروسازی چینی تصمیم گرفته تا لوکس ترین محصول سری تیگو را با نام تیگو8 که یک شاسی بلند متوسط جادار خانوادگی میباشد را راهی بازار نماید و اتفاقا نکته جالب این بود که لوکس ترین و گرانترین خودروی چری بدل به پر فروش ترین محصول این برند در بازار چین و بازارهای صادراتی گردید و این امر نشان داد که برند سازنده به خوبی تمام تجربیات و امکانات خود را در ساخت لوکس ترین محصولش به کار برده و نتیجه فروش بسیار بالای آن است.

جالب است که بدانید که در سال 2020 بیش از 136 هزار دستگاه چری تیگو 8 در بازار چین فروخته شده است. عددی قابل توجه که بیش از 30 درصد از فروش 450 هزار دستگاهی برند چری را به خود اختصاص می‌دهد. چری موفق شده در سال 2018 بیش از 50 هزار دستگاه و در سال 2019 بیش از 116 هزار دستگاه تیگو 8 در بازار چین بفروشد.

همچنین آمار فروش سه ماه نخست سال 2021 نشان می‌دهد چری نزدیک به 36000 دستگاه تیگو 8 در چین فروخته که حدود دو برابر مدت مشابه سال 2020 است. از سوی دیگر چین بزرگترین و آزادترین بازار خودروی دنیاست و تمام برندهای آمریکایی- اروپایی –ژاپنی و کره ایی آزادانه هم خودرو تولید میکنند و هم واردات کاملا آزاد میباشد و سگمنت شاسی بلندهای متوسط که تیگو8 نیز در آن قرار دارد یکی از پر فروش ترین و پر رقابت ترین سگمنت ها میباشد که برندهایی چون جنرال موتورز، فورد، فولکس واگن، تویوتا هیندای و کیا و….. سایر برندهای مطرح و پر فروش یک یا چند مدل عرضه میکنند.

در مجموع کل سگمنت های خودروهای شاسی بلند که بیش از 350 مدل وجود دارد تیگو8 توانسته است رتبه 19 فروش را بدست آورد که این به معنای یک موفقیت بزرگ و نشان دهنده اعتماد مصرف کنندگان و نقاط قوت این محصول میباشد.

تیگو8 با طراحی ساختار شکن در تمام نقاط ، فضای داخلی بسیار مدرن و شیک، کیفیت متریال بسیار بالا ، موتور مدرن و قدرتمند با بازدهی بالا ، سیستم انتقال قدرت کارامد و گارانتی بلند مدت تا 200 هزار کیلومتر نشان داد که برای رقابت با بزرگان این سگمنت با دست پر آمده و آماده رقابت میباشد و تا اینجا کار هم موفق ترین خودروی این برند میباشد.

در مجموع از سال 2018 تا کنون نزدیک به 340 هزار دستگاه انواع تیگو8 تنها در بازار چین به فروش رفته و میزان فروش 136 هزار دستگاهی در سال 2020 نزدیک به 30 درصد فروش برند چری بوده است و عرضه مدل فیس لیفت با نام تیگو8 پرو با جذابیت و امکانات بسیار بالا سرعت فروش تیگو8 را در بازار چین و سایر بازارها سرعت خواهد بخشید .

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت مدیران خودرو