شصت و یکمین شماره ماهنامه بورس امروز با عنوان «ضرورت بقا در بازار انرژی» منتشر شد.

ماهنامه بورس امروز در شماره جدید خود، به دو بحث مهم «مهلت 30 ساله ایران برای انطباق با اقتصاد پسانفتی» و «قانون بازار سرمایه روی میز مجلس» پرداخت. در گزارش اول، به گفت و گو با رستم قاسمی، وزیر نفت دولت دهم پرداخت و سیاست های پیش روی کشور در این حوزه بررسی کرد. در گزارش دوم، طی گفت و گویی با پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به اصلاح قوانین بازار سرمایه در مجلس شورای اسلامی پرداخت. پورابراهیمی در این گفت و گو از علاقه مندان به حوزه بازار سرمایه خواست تا نظرات خود را در خصوص اصلاح قوانین جاری بازار سرمایه به مجلس اعلام کنند.

ماهنامه شماره 61 بخش گزارش خود را با قابلیت تولید 55 هزار قالب «کمـــــرجان» آغاز کرد تا به بررسی توسعه این شرکت با بهره برداری از فاز 2 تولیدش بپردازد. در ادامه نیز به «شتاب بازار سرمایه پس از انتخابات» اشاره کرد و  به تحلیل و بررسی رشد بازار بعد از انتخابات پرداخت.

در این شماره، بخش بازار سرمایه به وضعیت بازار سرمایه بعد از برگزاری مجامع شرکت ها اشاره کرد و به بررسی و تحلیل آینده بازار پرداخت. در ادامه نگاهی به وضعیت سهام عدالت در بازار کرد تا ببیند «سهام عدالت در چه حال است.»

یک برش این ماه به سخن کارشناسان در خصوص «واکاوی ابعاد فنی و اجرایی معاملات الگوریتمی در بازار سرمایه» پرداخته شد و به تلاش های سازمان بورس و اوراق بهادار برای پاسخگویی به نیازهای جدید بازار اشاره شد. همچنین در ادامه به وضعیت «قانون بازار سرمایه روی میز مجلس» اشاره کرد و به گفت و گو با پور ابراهیم رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس پرداخت.

دریچه این ماه به روی صنعت نفت باز شد تا راهبردها و سیاست های پیش روی وزارت نفت جدید را بیان کند.

مهره‌های صنعت این ماه از چالش های صنعت سیمان سخن گفتند و به بررسی وضعیت این صنعت با عرضه سیمان در بورس کالا مطالبی را ذکر کردند.

فوکوس این ماه بر صنعت فولاد و چالش هایی که به دنبال خاموشی ها به همراه داشتند، پرداخت و در ادامه راهکارهایی را برای برون رفت از این وضعیت بیان کرده و «سرانجام قانون تنفس خوراک پالایشگاه ها» بررسی کرد. صنعت آلومینیوم از دیگر مواردی بود که ماهنامه بر آن فوکوس کرد تا به بررسی تولیدات این صنعت بپردازد.

پیشگامان این ماه به مجمع عمومی سالانه و انتخابات شرکت بورس کالای تعلق گرفت و در نهایت وضعیت ورود فولاد شادگان به بازار سرمایه بررسی شد.

پی دی اف کم حجم شماره 61 بورس امروز