سید جواد جهرمی، معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران اعلام کرد که با همکاری صورت گرفته بین وزارت صمت، وزارت نیرو و بورس کالا، عرضه‌های سیمان در بورس کالا انجام شد. همچنین بنا شد وزارت صمت با وزارت نیرو همکاری کند تا برق این عرضه کنندگان تامین شود که وزارت نیرو امروز این موضوع را بیان و لیست این شرکت‌ها را ارائه کرد.

به گزارش بورس امروز، جهرمی اظهار داشت که در هفته‌های آینده نیز عرضه‌ها ادامه خواهد داشت و با توجه به تامین برق، امیدواریم بتوانیم عرضه‌های پایدار تری داشته باشیم.

گفتنی است امروز با صدور اطلاعیه «بسیار مهم و فوری» شرکت توانیر، فهرست ۲۷ شرکت سیمانی عرضه کننده در بورس کالا که وصل برق آنها در اولویت قرار گرفته است، منتشر شد.
در این اطلاعیه آمده است: با توجه به تصمیمات متخذه در ستاد فرماندهی اوج بار و هماهنگی وزارت نیرو و صمت، شرکت های سیمانی زیر که اقدام به ارائه محصول در بازار نموده اند تا اطلاع ثانوی از ساعت ۲۴ الی ۸ صبح ۷۰% دیماند مصرفی و از ساعت ۸ صبح الی ۲۴ معادل ۳۰% دیماند مصرفی مجاز به مصرف هستند.
براساس این اطلاعیه شرکت های سیمان ساوه،صوفیان، آذرآبادگان خوی، ارومیه،آبیک، فارس نو، کردستان، فیروزکوه، شمال، مازندران، درود، شاهرود، توسعه ماهان کرمان، خوزستان، سپاهان، بجنورد، تهران، دشتستان، قائن، منددشتی، خزر، اردستان، داراب، شرق، خاش، کرمان و بهبهان مشمول این اطلاعیه می شوند.
روز گذشته ۵۰۶ هزار تن سیمان در بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفت.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان