شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با وجود عرضه اولیه شرکت سرمایه‌گذاری هامون با رشد 1602 واحدی روبه‌رو شد.

به گزارش بورس امروز، بورس اوراق بهادار تهران امروز شاهد عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری هامون از زیرمجموعه‌های شستا بود اما شاخص کل گرچه در ابتدای بازار رشد خوبی داشت اما بعد از آن این رشد متوقف شده بگونه‌ای که در پایان معاملات شاخص کل با رشد ۱۶۰۲ واحدی به رقم یک میلیون و ۳۱۶ هزار و ۵۱۱ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با کاهش ۱۱۵۹ واحد به رقم ۳۹۶ هزار و ۷۴۴ واحد رسید.

امروز ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۳۰۳ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۶.۵ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۷۴۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۵۵۲۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همچنین ارزش معاملات فرابورس امروز ۳۹۶۰ میلیارد تومان بود که با این حساب ارزش معاملات دو بازار از ۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان فراتر رفت.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با ۰.۱۲ درصد افزایش همراه شد اما این دو شاخص با معیار هموزن ۰.۲۹ درصد کاهش یافتند. شاخص آزاد شناور ۰.۳ درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۰.۴ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۰.۲۲ درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای ملی‌مس، گل‌گهر، پتروشیمی نوری و پتروشیمی جم، بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نمادهای پتروشیمی خلیج‌فارس، بانک ملت و توسعه معادن و فلزات بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش در بورس شامل سپید ماکیان، لیزینگ کارآفرین، ملی‌مس، مدیریت ارزش، سرمایه‌گذاری شستا، دارویی برکت و سایپا بوده‌اند.

امروز در فرابورس ایران شاخص کل با رشد ۱۷۶ واحد به رقم ۱۹ هزار و ۳۹۵ واحد رسید.

ارزش شرکت‌های حاضر در فرابورس به بیش از یک میلیون و ۶۴ هزار میلیارد تومان رسید.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس