امروز بعد از 6 روز تعطیلات در حالی باز شد که روند رو به رشد به خود گرفته، بگونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با افزایش 12 هزار و 113 واحد جدید به رقم یک میلیون و 323 هزار و 420 واحد رسید.

به گزارش بورس امروز، همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش ۱۰۰۳ واحد به رقم ۴۰۴ هزار و ۷۷ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۳۷۶ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از ۶.۶ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۶۶۶ هزار فقره معامله و به ارزش ۵ هزار و ۵۵۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اگر ارزش معاملات فرابورس که امروز به بیش از ۱۴ هزار و ۷۴۶ میلیارد تومان رسید را در نظر بگیریم، ارزش معاملات دو بازار از ۲۰ هزار و ۳۰۳ میلیارد تومان فراتر رفت.

امروز همه شاخص‌های بورس غیر از شاخص بازار عمده‌فروشی مثبت بودند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۰.۹۲ درصد رشد کردند.

همچنین این دو شاخص با معیار هموزن ۰.۲۵ درصد تقویت شدند. شاخص آزاد شناور ۰.۴۷ درصد رشد کرد.

شاخص بازار اول بورس ۱.۷ درصد رشد کرد اما شاخص بازار دوم بورس که معاملات عمده در آن انجام می‌شود با ۰.۸ درصد کاهش همراه شد.

نمادهای شاخص‌ساز امروز شامل گل‌گهر، فولاد مبارکه، چادرملو، سرمایه‌گذاری امید، سرمایه‌گذاری توسعه معادن، پتروشیمی پردیس و فولاد خوزستان بودند.

نمادهای پرتراکنش شامل سپید ماکیان، لیزینگ کارآفرین، سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، دارویی برکت، گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی، باما و شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس بوده‌اند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس