35 نماد بورسی و فرابورسی روز گذشته (شنبه 26 تیرماه) به دلیل برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه و به منظور تصویب صورت های مالی متوقف شدند. بازار سرمایه به دنبال متوقف شدن این نمادهای عملیاتی، امروز (یکشنبه 27 تیرماه) با روند منفی کار خود را آغاز کرد و همچنان شاخص کل بورس منفی است.

به گزارش خبرنگار بورس امروز، مدیریت عملیات بازار بورس تهران اعلام کرد: نمادهای «شپنا»، «بفجر»، «فنوال»، « چفيبر»، «كپشير»، «غمهرا»، «خپارس»، «وليز»، «كپارس»، «حپترو»، «فجام»، «قرن»، «ستران»، «خلنت»، «فولاژ»، «شخارك» و «شلعاب» به منظور تصویب صورت های مالی در مجمع عمومی عادی سالیانه خود، در پایان معاملات روز گذشته (شنبه 26 تیرماه) متوقف شدند.

همچنین مدیریت عملیات فرابورس نیز از توقف 18  نماد در این بازار خبر داد و اعلام کرد: نمادهای معاملاتی «فزرين»، «كيميا»، «حسير»، «غديس»، «کتوکا»،«زشگزا»، «نطرين»، «سدبير»، «شلرد»، «بميلا»، «کيسون»، «نتوس»، «وآتوس»، «نشار»، «گدنا»، «سامان»، «شساخت» و «كصدف» در پایان معاملات روز گذشته (شنبه 26 تیرماه) بسته شدند.

بر اساس این گزارش، به دنبال بسته شدن این نمادهای معاملاتی در روز گذشته، میزان عرضه در بازار سرمایه افزایش یافت که بازار به آن در نیمه دوم معاملات واکنش نشان داد و شاخص کل روند منفی را در پیش گرفت. در ادامه منفی شدن شاخص کل بورس، امروز (یکشنبه 27 تیرماه) هم روند منفی پیدا کرد.

گفتنی است نمادهای معاملاتی عموما 2 روز کاری قبل از برگزاری مجمع عمومی عادی شرکت، نماد معاملاتی شان در تابلوی بورس متوقف می شود و دیگر قابل معامله نیستند؛ بنابراین اگر سهامداران می خواهند در این مجامع حضور نداشته باشند، باید قبل از زمان تعیین شده، سهام را بفروشند.