مجمع عمومی عادی سالانه شرکت داده گستر عصر نوین با نماد «های‌وب» با حضور ۵۸ درصد از سهامداران و هیئت مدیره شرکت برگزار شد.

به گزارش بورس امروز، در این مجمع گزارش هیئت مدیره در خصوص سال مالی مذکور خوانده شد. در این مجمع تقسیم سود ۹۰ ریالی به ازای هر سهم «های وب» توسط سهامداران مصوب شد. همچنین هیئت مدیره به سوالات سهامداران پاسخ دادند.

طبق گزارش هیئت مدیره شرکت داده گستر عصر نوین، «های وب» یکی از ۵ شرکت برتر حوزه تاکام است که دارای کامل‌ترین پوشش مخابراتی است.

همچنین این شرکت در حال حاضر بزرگترین پیمانکار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است. در حوزه حمل و نقل هوشمند نیز این شرکت بزرگترین پیمانکار برای ای تی اس محسوب می شود.

بر اساس گزارش هیئت مدیره شبکه «های وب» در حوزه Dsl  به ۴۶۲ ارتقا یافته است.

گفتنی است که سود خالص «های وب» در سال ۹۹، ۷.۲۳۷.۴۴۴ میلیون ریال بوده که این شرکت در نظر دارد در سال ۱۴۰۰ به سود خالص ۱۲.۴۳۴.۰۵۵ میلیون ریالی دست یابد.

هیئت مدیره در گزارش خود اعلام کرد: مهم ترین قرارداد شرکت که در سال ۱۴۰۰ انجام شده، قرارداد با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با موضوع ایجاد پوشش صوت و دیتا در ۲۰۰ روستا اعلامی به مبلغ ۲۴۰ میلیارد تومان است.

همچنین هیئت مدیره در پاسخ به سوالات سهامداران، در خصوص وضعیت انتشار اوراق تبعی این شرکت توضیح داد: تلاش داریم که در هفته بعد بتوانیم اوراق تبعی خود را منتشر کنیم و به دنبال آن با انتشار این اوراق، صف فروش نماد «های وب» جمع شود.

هیئت مدیره درباره تعهدات «های وب» به تیم استقلال گفت: برنامه «های وب» در این خصوص ۳ ساله بود. دستمان را داغ کردیم تا در حوزه ورزش و مجموعه های فردگرا، سرمایه گذاری نکنیم.در خصوص استقلال، یک مجموعه ای از توافقات با وزارت ورزش انجام شد که تعهد «های وب» برای یک فصل حدود ۸۰ میلیارد بود اما مجموعه ما بیشتر از آن پرداخت کرده است.

همچنین موضوع افزایش سرمایه در این مجمع مطرح شد که هیئت مدیره اعلام کرد: «های وب» قصد افزایش سرمایه از محل سود انباشته و اندوخته را در سال ۱۴۰۰ دارد.

در انتهای مجمع تصمیم بر تقسیم سود ۹۰ ریالی به ازای هر سهم تصویب شد. سود حقیقی ها از طریق سجام و ۲۴ مرداد ماه پرداخت خواهد شد.

  • منبع خبر : همفکران