حجت اله مهدیان که به همراه عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال و حجت اله میرزایی معاون اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بازدید از چند پروژه ملی و استانی به استان خوزستان سفرکرده است ،گفت: برای بررسی مشکلات اشتغال در این استان آماده همکاری با دستگاه های استانی هستیم.

به گزارش بورس امروز، مهدیان در دیدار با قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار خوزستان اعلام کرد:بانک توسعه تعاون پارسال ۲۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده که از میزان ۶ هزار میلیارد ریال سهم استان خوزستان بوده است.

وی تاکید کرد:نسبت متعارف مصارف به منابع در نظام بانکی ۸۵ درصد است که بانک توسعه تعاون در برخی استانها و مناطق کم برخوردار فرا تر از این معیار عمل نموده است، و رویه کار در استان خوزستان نیز بر همین منوال است تا با اختصاص منابع کافی، طرحهای ملی و پروزه های اشتغال آفرین در این استان به نحو شایسته ای مورد حمایت واقع گردد.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون ادامه داد:منابع بانک به صورت شناور است و محدودیتی برای استان ها به میزانی که درخواست دارند وجود ندارد.

مهدیان بیان کرد:با توجه به اینکه بانک توسعه تعاون یک بانک توسعه ای است منابع اش در راستای توسعه و پیشرفت منطقه ای و ملی صرف می شود.
وی گفت:برای توسعه و شکوفایی اقتصاد خوزستان ،بانک توسعه تعاون آماده خدمات رسانی به کارآفرینان و تولیدکنندگان است.
مهدیان همچنین به همراه عیسی منصوری معاون کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارسلان غمگین ،مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی خوزستان از شهرک صنعتی هفتکل بازدید کرد.

وی در این دیدار اعلام کرد:درخواست تسهیلات سرمایه گذاران در اولویت همکاران بانک توسعه تعاون در استان قرار دارد.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون همچنین در دیدار با همکاران بانک گفت: با توجه به اینکه عملکردبانک رشد و توسعه چشمگیری داشته است بنابراین نگاه نیروها باید نسبت به بانکداری تغییر کند . با توجه به فضای مساعد رشد ، بانک می‌تواند جهش قابل توجه ای داشته باشد.
وی افزود: هم اکنون در اوایل سال هستیم که با توجه به تامین کسری نیرو که ۱۳ نفر به استان تخصیص یافته است و همچنین استفاده از ظرفیت های نیروی انسانی شرکت خدمات پشتیبانی توسعه تعاون می توان بخشی از مشکل کمبود نیرو را در استان حل کرد و با استفاده از ظرفیت های موجود در راستای رشد بانک تلاش کرد.

مهدیان ادامه داد :هزینه کرد در حوزه سرمایه انسانی در واقع سرمایه گذاری است و امیدوارم با این رویکرد مثبتی که در بانک وجود دارد بتوانیم مشکلات نیروی انسانی را مرتفع نماییم.
باید تلاش کنیم رشد متوازن در تمام شاخص ها داشته باشیم خصوصا در اعتبارات اسنادی و همچنین خرید دین بیشتر تلاش کنیم.
مهدیان با بیان اینکه بانک دو سال متوالی است که به لحاظ تراز و وضعیت مالی در حالت پایدار قرار گرفته است، گفت: این مهم با تلاش همکاران صف و ستاد میسر شده و تمامی همکاران در این موفقیت سهیم هستند.

در این دیدار که با حضور معاونان وکارشناسان مدیریت شعب استان خوزستان و روسای شعب اهواز برگزار شد، همکاران مسائل و مشکلات را با مدیر عامل در میان گذاشتند، پس از آن مهدیان جلسه را جمع بندی و به صورت تلفنی برخی موضوعات مطرح شده را از مدیران ستادی پیگیری کرد.