رئیس انجمن قطعه‌سازان از عبور زیان انباشته دو خودروساز داخلی خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت گذاری دستوری موجب زیان ۸۰ هزارمیلیارد تومانی ایران خودرو و سایپا شده است. لازم است که در این راستا تسهیلات خرید به مشتریان این دو خودروساز تخصیص داده شود.

به گزارش بورس امروز، محمدرضا نجفی‌منش با اشاره به اینکه قیمت‌گذاری شورای رقابت باعث بروز مشکلات متعددی در صنعت خودرو شده به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: زیان انباشته خودروسازان به بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان رسیده و هر روز به این میزان افزوده می‌شود.

وی افزود: افزایش تولید با این میزان زیان، کاری دشوار و نشدنی است. باید عناد و دشمنی با صنعت خودرو برچیده شود و به فکر افزایش تولید بود.از هر نهاد و مرجعی که بتواند در رفع بزرگ‌ترین مانع این صنعت تاثیرگذار باشد و مشکل قیمت‌گذاری را حل کند، استقبال می کنیم.

این مقام مسئول ادامه داد: با وجود تداوم حجم زیان‌ها و بدهی سنگین خودروسازان، این صنعت در آستانه نابودی است و باید خیلی سریع مسئولان به داد این صنعت برسند.

نجفی منش گفت: دولت با هدف اینکه خودرو به دست مصرف‌کننده واقعی برسد، طرح قرعه‌کشی را راه‌اندازی کرد. لذا برای اینکه خودرو با قیمت واقعی و ارزان بدست خریدار واقعی برسد، باید تسهیلات خرید ارائه کند. چرا از جیب قطعه‌ساز و خودروساز خرج می‌کند؟