شرکت کارگزاری آینده نگر خوارزمی در سال مالی 1399 موفق به کسب درآمد عملیاتی 2,090 میلیارد ریالی با رشد 332 درصدی نسبت به دوره مشابه سال 1398 شده است.

به گزارش بورس امروز، درآمد کسب شده عمدتاً ناشی از سود سهام شرکت‌های کارت اعتباری ایران کیش، بورس اوراق بهادار تهران، سپرده‌گذاری مرکزی و توسعه وجوه است. سایر درآمدهای حاصل از اوراق بهادار از محل سود نقدی صندوق ها و فروش واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری دارا الگوریتم کسب شده است.

این درآمد نهایی با وجود افزایش چندین برابری هزینه‌هایی همچون اجاره و حقوق و مزایا به سود خالص ۱,۰۲۰ میلیارد ریالی ختم شد که نسبت به سال ۱۳۹۸ حدود ۳۳۶ درصد بهبود یافته است. این افزایش هزینه همچون هزینه حقوق و مزایا ناشی از توسعه فعالیت شرکت و افزایش کارکنان می‌باشد.

به طور کلی سرمایه‌گذاری‌های این کارگزاری که در دو بخش صندوق سرمایه‌گذاری و شرکت سهامی خلاصه می‌شود نسبت به دوره مشابه ۱۳۹۸ حدود ۵۸۴ درصد رشد داشته است. این رشد که بدون در نظر گرفتن افزایش قابل توجه ارزش بازاری شرکت‌ها بوده با وجود فروش واحدهای صندوق دارا الگوریتم همچنان مبلغ بالایی است.

در سبد سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها تمامی شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه معامله می‌شوند اما در بین صندوق‌ها تنها صندوق دارا الگوریتم بورسی بوده که در این دوره به فروش رسیده است. به طور کلی عملیات شرکت در سال مالی ۱۳۹۹ با توسعه شرکت همراه بوده است را می‌توان در رشد ۲۰۸ درصدی ترازنامه شرکت مشاهده کرد.