قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد رشد به ۱۷۲۷ دلار و ۴۳ سنت رسید.

به گزارش روند بورس امروز، در حالی که افزایش نگرانی‌ها از تنش در روابط آمریکا و چین بر اشتهای ریسک‌پذیری تاثیر گذاشته است قیمت طلا پس از کاهش بیش از یک درصدی در جلسه پیش امروز شاهد افزایش بود، هرچند که فلز زرد همچنان در مسیر افت قیمت هفتگی قرار دارد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد رشد به ۱۷۲۷ دلار و ۴۳ سنت رسید، اما از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود ۰.۸ درصد افت داشته است. قیمت طلا در معاملات آتی نیز با ۰.۳ درصد رشد به ۱۷۲۷ دلار رسید.

پس از آنکه اعلام شد پکن قصد دارد مقررات امنیت ملی جدیدی را درباره هنگ‌کنگ تصویب کند و متعاقب آن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در این باره به چین هشدار داد، ارزش سهام در بازارهای بورس جهان شاهد کاهش بوده است.

در همین حال خبر می‌رسد که در هفته منتهی به ۱۶ مه تعداد متقاضیان دریافت مقرری بیکاری در آمریکا به ۲.۴۳۸ میلیون نفر رسیده است.

به گفته جان ویلیامز، رئیس بانک مرکزی نیویورک، آمارهای اقتصادی آمریکا احتمال دارد در هفته‌های آینده بدتر شود زیرا آثار شیوع کرونا به‌تدریج در حال آشکار شدن است و سخت می‌توان فهمید که روند ترمیمی به چه شکلی خواهد بود.

به گفته یک خبرنگار تلویزیون بلومبرگ، دولت چین به‌دلیل شیوع کرونا و نامشخص بودن وضع اقتصاد جهانی قصد ندارد برای سال ۲۰۲۰ هدف‌گذاری رشد اقتصادی برای خود تعیین کند.

با وجود اقدام‌های دولت انگلیس برای آغاز کاهش محدودیت‌های اجتماعی، میزان اعتماد مصرف‌کننده در این کشور در اوایل ماه مه به پایین‌ترین رقم خود از زمان بحران مالی جهانی رسیده است.

در بازار دیگر فلزات گرانبها امروز قیمت پالادیوم با ۰.۳ درصد رشد به ۲۰۲۰ دلار و ۱۱ سنت رسید. قیمت پلاتین هم امروز ۰.۴ درصد رشد داشت و به ۸۳۵.۳۱ دلار رسید. قیمت فلز نقره هم امروز با ۰.۲ درصد رشد به ۱۷ دلار و ۹ سنت رسید و در مسیر ثبت سومین رشد هفتگی پیاپی قرار گرفت.