درحالی بورس نخستین روز خود در سال جدید (سه‌شنبه) را با چراغ‌قرمز آغاز کرده بود، شاخص کل این بازار امروز (چهارشنبه) بر مدار صعود حرکت و بیش از ۱۲ هزار واحد رشد کرد.

به گزارش روند بورس امروز، رضا نازی کارشناس بازار سرمایه، در بررسی دومین روز معاملاتی بازار سرمایه سال ۱۳۹۹ گفت: ارزش کل معاملات با توجه به حاکم بودن شرایط ایام نوروز و پایدار نبودن شرایط بازار نسبت به روز گذشته وضعیت مناسب‌تری را داشت. با رشد نزدیک ۲۸ درصدی، ارزش معاملات بورس و فرابورس در سطوح ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود.

نازی اظهار داشت: شاخص عمق بازار مشتمل بر تعداد معاملات بورس، نزدیک ۶۸۵ هزار معامله بود که نشان دهنده شرایط مناسب بازار سرمایه است. اخباری نیز در خصوص نرخ محاسباتی ۷ هزار و ۵۰۰ تومان و تبدیل به ۹ هزار تومان برای بانکی‌ها به بازار مخابره شد که شاهد اقبال مجدد در بازار بودیم.

این کارشناس بازار سرمایه ضمن اشاره به شرایط روزهای آینده تأکید کرد: در روزهای آینده انتشار گزارش‌های ماه ۱۲ شرکت‌ها در سامانه کدال کمک خوبی به بازار سرمایه خواهد کرد و بازار تا حدودی از ریسک کرونا فاصله خواهد گرفت. امیدوارم با پایان این ریسک تعادل را در بازارهای مالی دنیا و ایران شاهد باشیم.