قائم‌مقام مدیرعامل شرکت بین‌المللی دمنده مطرح کرد: گرانی‌ها در پی شیوع گسترده کرونا ویروس و خطرات پیرامون آن قیمت جهانی طلا را کاهش داده است. در همین راستا ارزش سهام امریکا در روز جمعه افزایش داشته است.

بررسی دلایل کاهش قیمت جهانی طلا درروزهای کرونایی

به گزارش روند بورس امروز، مهدی بستانچی قائم‌مقام مدیرعامل شرکت بین‌المللی دمنده در خصوص دلایل کاهش نرخ جهانی طلا گفت: این کاهش نرخ می‌تواند چند دلیل داشته باشد که یکی از موارد کاهش بیماری کرونا در چین و سخت‌گیری‌های دولت ایالات‌متحده در ورود اتباع خارجی به این کشور است.

بستانچی اظهار داشت: دیگر عوامل اعلام همه‌گیری جهانی توسط سازمان بهداشت جهانی و اعلام وضعیت اضطراری ملی در امریکا برای مقابله با ویروس کرونا که دسترسی به بیش از ۵۰ میلیارد دلار را در این کشور فراهم می‌سازد، است.

وی افزود: گرانی‌ها در پی شیوع گسترده کرونا ویروس و خطرات پیرامون آن قیمت جهانی طلا را کاهش داده است. در همین راستا ارزش سهام امریکا در روز جمعه افزایش داشته است. این موضوعات عمده دلایل کاهش نرخ طلا است.

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت بین‌المللی دمنده در نهایت خاطرنشان کرد: از سویی وضعیت بازارهای جهانی به شدت هیجانی است. اتفاقات این روزها می‌تواند دلایل منطقی نداشته باشد و در هنگام هرگونه معامله جو روانی حاکم بر بازارها را باید در نظر داشته باشیم.