چهل و ششمین شماره نشریه بورس امروز با عنوان: "بازدهی 190 درصدی بازارسرمایه برای سرمایه گذاران".

شماره ۴۶ نشریه بورس امروز اسفند۹۸ :

ماهنامه بورس امروز نگاهی به آینده صنایع و اقتصاد کلان کشور

در آخرین شماره ماهنامه بورس امروز در سال ۱۳۹۸ به مسائل کلان بازار سرمایه و صنایع پرمخاطب این بازار ازنظر مدیران صنایع و فعالان بازار سرمایه پرداخته‌شده است.

به گزارش روند بورس امروز، مجموعه بورس امروز، شماره ۴۶ ماهنامه اجتماعی، اقتصادی خود را در آخرین ماه سال منتشر کرد. این شماره ماهنامه با تیتر پول‌سازی در بورس به‌شرط آگاهی، تحمل ریسک و توانایی تحلیل، شروط سرمایه‌گذاری سودمند در بازار سرمایه به صنایع فعال در بورس ایران پرداخته است.

شروع با بازار سرمایه در آخرین شماره سال

آخرین شماره ماهنامه بورس امروز با موضوعات مهم بازار سرمایه شروع شد که مطلبی در خصوص شرکت سبد گردان کاریزما و ترسیم آینده‌ای روشن برای بازار سرمایه است. در ادامه مطالب بازار سرمایه متنی با عنوان بازدهي ۱۹۰ درصدي بازار سرمایه براي سرمايه‌گذاران از پوريا ياســيني تحليلگر بازار سرمايه پرداخته شده است. نکته مهم چند وقت اخیر سهامداران جدید بوده است که گفتگویی با عزت اله طيبي مديرعامل شركت سبدگردان كاريزما در خصوص تأثیر مثبت و منفي سرمايه‌گذارهاي جديد بر بازار سرمايه در این شماره منتشرشده است. بحث موسسه‌های اعتباری نیز در بخش بازار سرمایه نیز برای مخاطبان درج شده است که به لزوم تشکیل بازار اوراق رتبه‌بندی شده توسط سازمان بورس از نظر قاسم محسني مديرعامل موسسه اعتباري برهان پرداخته‌ایم. از سویی در ادامه بحث اعتبار سنجی محمد جليلي مديرعامل شركت مشاوره رتبه‌بندی ايران در گفتگو با خبرنگار ما تأکید کرده است که قوانین حوزه اعتبارسنجی باید تغییر کند.

در میان مباحث بازار سرمایه نگاهی هم به بورس انرژی داشته‌ایم که ســيد علي حسيني مديرعامل بورس انرژي مطرح کرد: سال ۹۹، سال شكوفايي بازار برق در بورس انرژي است.

در پایان مباحث بازار سرمایه نیز به بررسي صنايع پربازده و كمتر بازده سال ۹۸ در بازار سرمايه پرداخته شد که پوريا ياسيني تحليلگر بازار سرمايه این بررسی را انجام داده است.

مخابرات و دیجیتال در مسیر بازار سرمایه

در زمینه مباحث مخابرات و دیجیتال به توفيقات همراه اول تا پايان پاييز سال جاري پرداخته‌ایم که تحلیلی از شهلا حيدري كارشناس معاونت اقتصادي وزارت كار است. همچنین سيد جعفر صدري مدير امور فناوري اطلاعات بانك صادرات به بحث جذب مشتريان بازار سرمايه با سامانه سجام تأکید کرده است.

صنایع پتروشیمی تحت تأثیر کرونا ویروس

در میانه ماهنامه نوبت به صنعت پر مخاطب پتروشیمی می‌رسد که علي نيازي مدير مالي پالایشگاه يادآوران خلیج‌فارس در گفتگو با خبرنگار ما به تأثیر کرونا ویروس بر صادرات پتروشيمي اشاره کرده است. تحلیل تکنیکالی نیز از صنعت پتروشيمي و پالایشی از حميدرضا افشار تحليلگر بازار سرمايه داشته‌ایم. بحث کاهش صادرات هم نکته مهمی است که رضا اسماعیل‌زاده كارشناس بازار سرمايه با مطلبی تحت عنوان كاهش صادرات نفت چه تأثیری بر اقتصاد ايران می‌گذارد؟ به آن پرداخته است. همچنین عملکرد شرکت‌های سرمایه‌گذاری صنايع شيميايي ايران، پالایش نفت لاوان و پالایشگاه اصفهان مطالب پایانی صنعت پتروشیمی ماهنامه بورس امروز است.

سهم حمل‌ونقل ریلی از بودجه ۹۹

در صفحات حمل‌ونقلی این شماره ماهنامه سليميان مديرعامل شركت بهتاش سپاهان اشاره به بررسي دو حقي كه حمل ريلي را با چالش مواجه كرده است، می‌کند. همچنین مطلبی با عنوان بررسی بودجه ۴ هزار میلیارد تومانی حمل‌ونقل ریلی در سال ۹۹ برای علاقه‌مندان این حوزه منتشر شده است.

چالش‌های این روزهای معدن و فولاد

سعيد عسكرزاده دبير انجمن سنگ‌آهن در گفتگو با خبرنگار ما تأکید کرده است که حل مشكل معدنی‌ها و فولادی‌ها با تشكيل شوراي آهن و فولاد میسر می‌شود. محمدهادي حميدي كارشناس بازار سرمايه نیز در تحلیلی ذکر کرده است که ۹۹ سال شكوفايي و بهره‌برداری از طرح‌های مهم معدنی است. در ادامه بهادر احراميان مديرعامل شركت فولاد يزد به موضوع صنعت فولاد و چالش تحريم و تأمین مواد اوليه پرداخته است. علي ابتهاج دیگر تحليلگر بازار سرمايه نیز تحلیلی در خصوص بررسي وضعيت گروه فلزات اساسي در بازار سرمايه و سايه تورم و كرونا بر چشم‌انداز سهام فولادی‌ها داشته است. محمد کلانتری مدیرعامل شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور نیز دیگر مدیری است که اشاره به افزایش سهم بازار با طرح یک‌میلیون تنی گندله‌سازی کردستان کرده است.

آینده صنعت خودرو در بازار سرمایه

در بخش‌های پایانی شماره ۴۶ ماهنامه بورس امروز به صنعت خودروسازی پرداخته‌ایم که فربد زاوه، کارشــناس اقتصادی و فعال صنعت خودرو به زیان سخت ورود یک شورا به قیمت فولاد و خودرو اشاره کرده است و بررسي و تحليلی از آينده گروه خودرو در بازار سرمايه داشتیم که عنوان آن غول‌های جاده مخصوص، جذاب در بورس است.

درنهایت ماهنامه با چند مطلب از اقتصاد کلان و بازار سرمایه خاتمه پیدا می‌کند که می‌توانیم به مطلب میثم شهنیانی مدیرعامل شرکت ایده پردازان صنعت فولاد اشاره‌کنیم که در این مطلب ذکرشده است، شرکت‌های مشاوره‌ای، توسعه صنعت فولاد را روان می‌کنند. همچنین بررسی از وضعیت اقتصادی ایران در سال ۹۹ و بررسی نسبت به ۴ رکن اصلی بازار سرمایه شده است.