صندوق سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات مورداستفاده سرمایه‌گذارانی خواهد بود که خواستار سرمایه‌گذاری در حوزه املاک و مستغلات هستند.

به گزارش روند بورس امروز، سجاد میرزایی سوینی کارشناس صندوق‌های سرمایه‌گذاری ضمن معرفی صندوق تازه تأسیس سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات گفت: این صندوق توسط سازمان بورس مورد تصویب قرار گرفت که در حال حاضر در شرف ابلاغ اساس‌نامه و امید نامه برای تأسیس است. این صندوق مورداستفاده سرمایه‌گذارانی خواهد بود که خواستار سرمایه‌گذاری در حوزه املاک و مستغلات هستند.

میرزایی سوینی خاطرنشان کرد: سهام این صندوق در بازار سرمایه هم قابل معامله خواهد بود. موضوع فعالیت صندوق املاک و مستغلات کسب منفعت از دارایی‌های غیرمنقول، خریدوفروش یا اجاره دارایی‌ها است. دارایی‌های صندوق باید شرایطی مثل گواهی پایان کار، سند مالکیت داشته باشند.

وی افزود: حتماً باید در زمینه‌های دارایی بنا و حداقل دارایی کاربری، مسکونی، تجاری یا اداری سرمایه‌گذاری کنند. ترکیب دارایی‌های صندوق حداقل ۷۵ درصد باید در دارایی‌های ذکر شده، سرمایه‌گذاری شود.

این کارشناس صندوق‌های سرمایه‌گذاری در نهایت تاکید کرد: حداکثر ۲۰ درصد امکان سرمایه‌گذاری در اوراق بدهی مربوط به املاک و مستغلات و سهام شرکت‌های ساختمانی در این صندوق وجود دارد. همچنین صندوق نباید به تنهایی به ساخت املاک و مشارکت در ساخت اقدام کند.  باید همواره حداقل ۹۰ درصد از درآمد اجاره املاک دریافتی را به سرمایه‌گذاران خود تقسیم کند.