وزیر صمت: راه‌اندازی واحدهای صنعتی و در مجموع فعالیت اقتصادی در شرایط فعلی، به مثابه جنگ اقتصادی است و همه باید به کارآفرینان به عنوان پیش‌گامان این خط مقدم جنگ اقتصادی کمک کنیم.

به گزارش روند بورس امروز، وزیر صمت در حاشیه افتتاح نخستین واحد صنعتی تولید محصولات آشپزخانه و ساختمانی با تکنولوژی نوین کشور در شهرک صنعتی نکا در شرق مازندران گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از این واحدهای صنعتی راکد، از جمله ۷۰ واحد در استان مازندران، وارد مدار تولید شده‌اند.

رحمانی افزود: در سال جاری حدود دو هزار واحد صنعتی راکد با کمک ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به مدار تولید بر می‌گردند. با برنامه‌ریزی، بقیه واحدهای راکد نیز با همکاری و مساعدت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به مدار بر می‌گردند و این کار باعث بازگشت نیروی انسانی به اشتغال می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، افزود: راه‌اندازی واحدهای صنعتی و در مجموع فعالیت اقتصادی در شرایط فعلی، به مثابه جنگ اقتصادی است و همه باید به کارآفرینان به عنوان پیش‌گامان این خط مقدم جنگ اقتصادی کمک کنیم.

رحمانی تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌های کشور را راهکار مناسبی برای حمایت از تولید و برگشت واحدهای مشکل‌دار به چرخه تولید بیان کرد.

بر اساس گزارشی از ایرنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت، اولویت کاری وزارتخانه متبوع خود را در سال جاری، رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی، به‌خصوص واحدهای راکد و نیمه‌فعال دانست و از رسانه‌ها از جمله رسانه ملی خواست تا واحدهای بزرگ صنعتی را که بازگشت به تولید داشتند، در شرایط فعلی به مردم به‌خصوص جوانان معرفی کنند.

وی در پایان اضافه کرد: معرفی این واحدهای فعال به مردم، باعث ایجاد روحیه نشاط و امید در بین آنان به‌ویژه جوانان خواهد شد.