مهدی رضایی در حالی جایگزین آیت‌الله ابراهیمی مدیرعامل پیشین بانک انصار شده که بررسی عملکرد چند ساله ابراهیمی نشان از موفقیت وی در این بانک ارزشی دارد.

به گزارش روند بورس امروز، پس از ماه‌ها حواشی برای ادغام بانک‌های نظامی در بانک سپه، سرانجام این اتفاق رخ داد و در این زمینه مدیران عامل بانک‌های نظامی تغییر کردند. آخرین بانکی که مدیرعامل جدید خود را شناخت بانک انصار بود. مهدی رضایی به عنوان مدیرعامل بانک انصار معرفی و جایگزین آیت‌الله ابراهیمی شد.  مدیرعامل جدید بانک انصار پیش از این سوابق اجرایی در بانک‌های گردشگری، پارسیان، شرکت ارتباط فردا و سرپرست اجرایی موسسه اعتباری ثامن را در پرونده کاری خود داشته است.

ابراهیمی که از ابتدای تاسیس این بانک مدیرعامل آن بوده پیش از آن نیز عضو هیات مدیره و معاون مالی صندوق انصارالمجاهدین بوده است. این موسسه مالی با تلاش ابراهیمی و تیم همراه او طی سال ۸۸ تبدیل به موسسه انصار می‌شود و از آن پس ابراهیمی به عنوان مدیرعامل این موسسه به فعالیت می‌پردازد. در سال ۸۹ نیز این موسسه رسما به بانک انصار تبدیل می‌شود.

این بانک طی سال‌های گذشته همواره به لحاظ سودآوری جزو رتبه‌های برتر بوده است. بانک انصار رتبه نخست شفافیت مالی در سال‌های اخیر در شبکه بانکداری کشور به دست آورده و در طول سال‌های گذشته همواره جزء رده‌های نخست این رده‌بندی قرار گرفته است.ابراهیمی قصد داشت تا در ساال جاری این بانک را به بانک دیجیتالی تبدیل کند.

بررسی صورت‌های مالی این بانک در دوره‌های مختلف نشان می‌دهد که بانک انصار روی مسیر سوددهی قرار داشته است. سود خالص این بانک در سال مالی منتهی به اسفند ۹۶ در مقایسه با سال ۹۵ حدود ۲۸ درصد افزایش داشته و از ۲.۶۴۳ میلیارد ریال به ۳.۳۸۲ میلیارد ریال رسیده است.

این روند در سال ۹۷ نیز ادامه داشته و سود شرکت در پایان سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ به ۶.۴۵۲ میلیارد رسیده است. در مقایسه با سود خالص سال ۹۶ این نشان از افزایش ۲ برابری سود در بانک انصار طی دو سال اخیر دارد.

بررسی صورت مالی تلفیقی بانک انصار در سال مالی منتهی به اسفند ۹۵ در مقایسه با سال ۹۴ نشان از رشد قابل توجه سود خالص این مجموعه داشته است. سود خالص بانک انصار از ۲.۸۵۱ میلیارد ریال سال ۹۴ به ۸.۳۹۴ میلیارد ریال در سال ۹۵ رسیده است.