سفیر کشورمان در کویت بر اهمیت گسترش مبادلات تجاری و مناسبات اقتصادی میان دو کشور همسایه تاکید کرد.
به گزارش بورس امروز: محمد ایرانی که روز گذشته طی مراسم رسمی استوارنامه خود را به شیخ صباح الاحمد امیر کویت تقدیم کرد طی مصاحبه ویژه با روزنامه النهار افزود: کویت یکی از کشورهای مهم منطقه در همسایگی ماست که روابط دیرینه اجتماعی و پیوندهای خانوادگی با آن داشته و داریم. لذا لازم است از همه ظرفیت های اقتصادی،بازرگانی و سیاسی دو کشور استفاده کنیم.
سفیر کشورمان خاطرنشان کرد: مخالفت ما با حمله رژیم سابق عراق به کویت و اشغال این کشور بیانگر علاقه جمهوری اسلامی ایران به ثبات و امنیت کویت است و این امر بسترساز توسعه مناسبات سیاسی و اقتصادی دوجانبه می باشد.
وی در خصوص بازگشت روابط دو کشور به حالت طبیعی گذشته، گفت: ما از مرحله سوءتفاهمی که در گذشته ایجاد شده بود در حال عبور هستیم و امیدواریم با توجه به دیدگاه امیر کویت و اراده ای که نزد دو دولت وجود دارد وارد مرحله جدیدی شده است. بگونه ای که در سایر زمینه ها بتوانیم روابط را به نحو احسن گسترش دهیم.
ایرانی در پاسـخ به سئوالی پیرامون بحـران یمن و آینده آن، بر اهمیـت خاتمه به جنگ داخلـی در این کشـور تاکیـد و از تـلاش های جـاری جهـت برقـراری آتش بس و گفت و گوی طرف های درگیر حمایت کرد.
وی افـزود: ما همـواره از لزوم برقراری صلـح در یمـن حمایت کرده ایم و دفـاع ایـران از مظلـومین این کشـور به معنـای حمایت مالـی و تسلیحاتی نیست و همواره معتقدیم که راه حل بحران یمن نظامی نبوده بلکه سیاسی است .
وی طرح ۴ ماده ای وزیر خارجه کشورمان را که در ابتدای جنگ یمن ارائه گردید بهترین گزینه برون رفت از بحران جاری یمن دانست.
سفیر ایران در کویت: از مرحله سوءتفاهمی که در گذشته بین دو کشور ایران و کویت ایجاد شده بود در حال عبور هستیم. امیدواریم با توجه به دیدگاه امیر کویت و اراده ای که نزد دو دولت وجود دارد وارد مرحله جدیدی شده است. بگونه ای که در سایر زمینه ها بتوانیم روابط را به نحو احسن گسترش دهیم.
بیشتر بخوانید:  گزارش بازار بورس امروز چهارشنبه 12 خرداد ماه 1400/ رشد ۸ هزار و 190 واحدی شاخص کل بورس