زرین معدن آسیا 300 هزار تن از معدن مهدی آباد خاک برداشت می کند.

رییس هیات مدیره گروه صنعتی معدنی زرین در گفت‌وگو با خبرنگار بورس امروز به شرایط خاص کنونی در کشور اشاره کرد که در نهایت افزایش قیمت‌ها در تمامی کالاها، محصولات و خدمات را در پی داشته است، بر این اساس این مجموعه با هدف راندمان و بهره وری، کاهش هزینه‌ها را در دستور کار خود قرار داد.

ابراهیم جمیلی افزود: بدین ترتیب با آموزش پرسنل و برگزاری کلاس‌های آموزشی این مجموعه موفق شد قیمت تمام شده را تا ۶درصد کاهش دهد که به موجب این اقدام امید داریم این موضوع استمرار داشته باشد.

وی همچنین به فعالیت گروه صنعتی معدنی زرین از سال ۱۳۹۱ در یک واحد ۳۰۰ هزار تنی کنستانتره سرب و روی در مهدی آباد اشاره کرد.

وی تصریح کرد: این طرح به غیر از واحدی است که کنسرسیوم مبین در مهدی آباد احداث خواهد کرد. بر این اساس امیدواریم بتوانیم به موقع کارخانه را به تولید برسانیم تا در تامین مواد اولیه کارخانجات کمک باشد.

وی در پایان گفت: امسال تلاش کردیم معادن کوچک را فعال کنیم و تفاهم نامه‌ای را با شرکت تهیه و تولید و وزارت صمت نیز به امضا رساندیم. لذا امیدواریم در محدوده هایی که علاقه مند به فعالیت هستیم پتانسیل خوبی برای تامین مواد اولیه خود داشته باشد.

بیشتر بخوانید:  عرضه باقیمانده سهام دولت در شرکت‌های بزرگ بورسی