به گزارش بورس امروز، کریستین لاگارد مدیریت صندوق بین المللی پول (IMF) را بر عهده دارد و یکی از تاثیرگذارترین رقبای ژنت یلن محسوب می شود. کریستین لاگارد در پاریس در یک خانواده دانشگاهی به دنیا آمد. پدر او رابرت لالواِت استاد زبان انگلیسی دردانشکده روان بود و مادرش نیکول به عنوان یک معلم کار […]

به گزارش بورس امروز، کریستین لاگارد مدیریت صندوق بین المللی پول (IMF) را بر عهده دارد و یکی از تاثیرگذارترین رقبای ژنت یلن محسوب می شود.

کریستین لاگارد در پاریس در یک خانواده دانشگاهی به دنیا آمد. پدر او رابرت لالواِت استاد زبان انگلیسی دردانشکده روان بود و مادرش نیکول به عنوان یک معلم کار می‌کرد. لاگارد در نوجوانی، عضو تیم ملی شنای موزون فرانسه بود.

پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان فرانسوی فرانسوا ۱er در لو آور در سال ۱۹۷۴، او با یک بورس تحصیلی از AFS به مدرسه نظامی هولتون که یک مدرسه دخترانه در بتسدا، مریلند، ایالات متحده آمریکا بود، رفت. سپس او در رشته حقوق از دانشگاه پاریس غربی ناتر فارغ‌التحصیل شد، و مدرک کارشناسی ارشد در رشته علوم سیاسی از مؤسسه D’études politiques D’AIX-FA-Provence در به دست آورد. لاگارد به عنوان کارآموز در سال ۱۹۷۴ در ساختمان کنگره ایالات متحده کار می‌کرد.

لاگارد دو بار طلاق گرفته و دارای دو پسر، پیر هانری لاگارد (متولد ۱۹۸۶) و توماس لاگارد (متولد ۱۹۸۸) از ازدواج اول خود با ویلفرد لاگارد است. از سال ۲۰۰۶، شریک زندگی او یک کارآفرین به نام خاویر جیوکانتی (Xavier Giocanti) از مارسی است. 

لاگارد در شانزدهم نوامبر سال ۲۰۰۹ از سوی فایننشال تایمز به عنوان بهترین وزیر اقصاد منطقه یورو انتخاب شد.عرصه تخصصی‌ لاگارد حقوق در چارچوب اتحادیه اروپا است.انتخاب لاگارد به سمت ریاست صندوق‌ بین‌المللی پول، بعد از استعفای دومینیک استروس کان، رئیس پیشین این نهاد بین‌المللی صورت گرفت.

کریستین لاگارد در روز پنجم ژوئیه ۲۰۱۱ ریاست صندوق بین المللی پول را بر عهده گرفت. لاگارد پیش از این نیز اولین زنی بود که به سمت وزارت امور اقتصادی یکی از کشورهای عضو جی ۸ انتخاب شده بود.

بیشتر بخوانید:  ثبت استقلال و پرسپولیس نزد سازمان بورس به منزله پذیرش در فرابورس نیست

او عضو حزب راست میانه‌ همبستگی برای جنبش مردمی (Union pour un Mouvement Populaire, UMP) بود و پس از آنکه کاندیدای این حزب، نیکولا سارکوزی، در سال ۲۰۰۷ به ریاست ‌جمهوری فرانسه رسید در حالیکه با عالم سیاست بیگانه بود؛ پست وزارت دارایی و اقتصاد کابینه‌ سارکوزی در فرانسه را برعهده گرفت.

لاگارد که پیش تر وزیر دارایی فرانسه و نخستین مدیر زن شرکت حقوقی McK-& Baker enzie بود، در اوج آشفتگی های اقتصادی جهان، مدیریت یکی از مهم ترین سازمان های مالی را از آن خود کرد. فوربز لاگارد را به این دلیل سرشناس معرفی می کند که اگر شرکت سرمایه گذاری برادران لمن دست «خواهران» لمن بود دیگر در سال ۲۰۰۸ با ورشکستگی روبرو نمی شد و بحران جهانی اقتصاد هم رخ نمی داد. این زن ۶۰ ساله اکنون در حال مدیریت اقتصاد جهان در شرایط نابسامان است.