به موجب قانون ملی شدن بانک‌ها، مصوب خرداد ماه سال ۱۳۵۸ شورای انقلاب اسلامی ایران، بانک صادرات ایران نیز جزو بانک های ملی شده اعلام و بر اساس لایحه قانونی اداره امور بانک‌ها مصوب 03/07/1358 شورای مذکور و در راستای اجرای طرح ادغام بانک‌ها (به دلیل گستردگی بانک صادرات ایران در اقصی نقاط کشور)، شعب و واحدهای بانک در هر یک از استان‌ها به بانک مستقلی تحت عنوان بانک صادرات استان تبدیل شد و بانک صادرات ایران تنها سهامدار این بانک‌ها تلقی گردید.
این بانک در تاریخ دوم خرداد ماه سال ۱۳۸۸ به عنوان چهارصدوپنجاهمین شرکت پذیرفته شده در بخش واسطه گری های مالی با نماد “وبصادر” در فهرست نرخ‌های تابلوی اصلی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج گردیده است. حسب صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 29/12/1389، موضوع ادغام بانک های صادرات استان ها در بانک صادرات ایران به تصویب رسیده و از ابتدای سال ۱۳۹۱ بانک به صورت یکپارچه و تحت نام “بانک صادرات ایران” اداره می‌شود. امور بانک بر اساس قوانین و مقررات پولی و بانکی، مقررات سازمان بورس اوراق بهادار و مفاد مفاد اساسنامه داخلی اداره می شود. مرکز اصلی بانک در تهران واقع است.
تعداد کل شعب بانک برابر با 2.248 شعبه بوده که 2.224 شعبه در داخل کشور و ۲۲ شعبه و ۲ بانک مستقل و 3 بانک مشترک در خارج از کشور فعالیت دارند.
با توجه به آخرین اطلاعات منتشره از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک صادرات ایران از بازارهای سپرده و تسهیلات شبکه بانکی کشور، به ترتیب در حدود با 8.3 و 7.6درصد برآورد می شود.
شرکت‌های تامین سرمایه سپهر، شرکت بیمه سرمد، شرکت صرافی سپهر، گروه مالی سپهر، شرکت کارگزاری بانک صادرات ایران، شرکت توسعه سپهر ماندگار خراسان، واسپاری سپهر صادرات، سرمایه گذاری توسعه سپهر فارس، سرمایه گذاری توسعه و اوج سپهر صادرات از جمله شرکت های تابعه این بانک محسوب می شوند.
سهام داران این بانک عبارتند از: دولت جمهوری اسلامی ایران، شرکت گروه مالی سپهر صادرات-(سهامی خاص)، صندوق سرمایه‌گذاری واسطه‌گری مالی یکم، صندوق بازارگردانی سپهر صادرات، شرکت سرمایه گذاری خوارزمی(سهامی عام)، شرکت گروه مالی ملت-(سهامی عام). در این راستا اعضای هیات مدیره نیز شامل حجت اله صیدی، مدیرعامل و عضو هیئت
حمید تاجیک رئیس هیئت مدیره، رضا صدیق عضو هیئت مدیره و قائم مقام مدیرعامل امیر یوسفیان، نایب رئیس هیئت مدیره، ایرج نیک اختر عضو هیئت مدیره می شوند.

 

تحلیل تکنیکال وبصادر

26 اردیبهشت 1399

رشد قیمت سهام بانک صادرات پس از عبور از مقاومت تکنیکی

بانک صادرات (وبصادر) از بزرگان صنعت بانکداری و از نمادهای بزرگ و موثر بر شاخص بازار بورس در سه ماه ی اخیر پس از عبور از مقاومت قیمتی (750) و تکنیکی بسیار مهم خود(کانال بلند مدتی) رشد خوبی را تجربه کرد. این رشد توانست تا محدوده ی2300 ادامه داشته باشد.

تحلیل های بنیادی وبصادر

آخرین اطلاعیه های کدال وبصادر

آخرین اخبار بانک صادرات

بازدید مدیرعامل بانک توسعه صادرات از سه واحد تولیدی صادراتی فرش 20 دی 1400
بازدید مدیرعامل بانک توسعه صادرات از سه واحد تولیدی صادراتی فرش

دکترسید علی حسینی و هیات همراه با هدف توسعه تعامل با جامعه صادراتی شهر کاشان، از کارخانه فرش قصر ایرانیان، ریسندگی اطلس ریس و گلرنگ فرش بیدگل بازدید و با مدیران ارشد این واحدهای تولیدی تبادل نظرکرد.

برندگان طرح «پنجره» بانک صادرات ایران ١٢میلیارد ریال جایزه گرفتند 18 دی 1400
برندگان طرح «پنجره» بانک صادرات ایران ١٢میلیارد ریال جایزه گرفتند

قرعه‌کشی اولین مرحله طرح «پنجره» باشگاه مشتریان بانک صادرات ایران برگزار شد و ٧١٩ برنده از میان مشتریان یک تا ١٠ ستاره موفق به دریافت ١٢ میلیارد و ٣٦٠ میلیون ریال جوایز نقدی شدند.

حمایت بانک صادرات ایران از طرح‌ های اشتغالزایی بنیاد برکت 30 آذر 1400
حمایت بانک صادرات ایران از طرح‌ های اشتغالزایی بنیاد برکت

این بانک در ٩ ماهه اول سال جاری، هشت هزار و ١٣٣ فقره تسهیلات برای حمایت از طرح‌های مختلف اشتغالزایی این بنیاد به ارزش بیش از سه هزار و ٤٢١ میلیارد ریال پرداخت کرد که نسبت به مدت مشابه سال ٩٩ بالغ بر شش هزار و ٣٥٥ درصد افزایش داشته است.

۷۴ درصد منابع بانک توسعه صادرات ارزان قیمت است 21 آذر 1400
۷۴ درصد منابع بانک توسعه صادرات ارزان قیمت است

 حبیب احمدی درباره عملکرد شعب این بانک در بخش خدمات اظهار داشت: با وجود تحریم‌ها، مجموع خدمات ارائه شده در بخش اعتبارات اسنادی و بروات وارداتی توسط شعب بانک تا پایان مهرماه به ۱۵۳ میلیون دلار و در بخش اعتبارات اسنادی و بروات صادراتی با رشد ۳۷۸ درصدی به رقم ۲۴۰ میلیون دلار رسید.

صفحه اصلی بانک و بیمه آغاز زندگی مشترک ٩٨ هزار نفر با وام ازدواج بانک صادرات ایران 03 آذر 1400
صفحه اصلی بانک و بیمه آغاز زندگی مشترک ٩٨ هزار نفر با وام ازدواج بانک صادرات ایران

این بانک به منظور عمل به مسئولیت اجتماعی و حمایت از تشکیل خانواده در هشت ماه منتهی به پایان آبان‌ماه سال جاری با پرداخت ٨٤ هزار و ٣٧٠ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، در شادی شروع زندگی ٩٧ هزار و ٥٥٧ عروس و داماد شریک شد.

تامین مالی ٧ طرح‌ بزرگ پتروشیمی توسط بانک صادرات ایران 23 آبان 1400
تامین مالی ٧ طرح‌ بزرگ پتروشیمی توسط بانک صادرات ایران

بانک صادرات ایران با تامین مالی ارزی و ریالی هفت طرح بزرگ تولیدی در هفت شرکت پتروشیمی، سهم برجسته خود در حمایت و تامین مالی این صنعت را با شتاب بیشتری پیگیری می‌کند.

24 فروردین 1400
طرح «محیا» بانک صادرات ایران به حمایت از تولید آمد

بانک صادرات از اجرای طرح «محیا» در راستای تحقق شعار سال 1400 خبر داد. با اجرای طرح این بانک همه واحدهای تولیدی فعال یا دارای ظرفیت فعالیت مجدد که بدهی غیرجاری به بانک دارند، می‌توانند ضمن تسویه با شرایط ویژه، برای افزایش ظرفیت و تداوم تولید خود با وثیقه‌ها و تضامین پیشین، تسهیلات و تعهدات جدید دریافت کنند.

بانک صادرات هفته آینده پول دارندگان سهام عدالت را می‌ پردازد 05 تیر 1399
بانک صادرات هفته آینده پول دارندگان سهام عدالت را می‌ پردازد

مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات دربارع واریز پول فروش سهام عدالت گفت: پول فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت تا پایان هفته جاری واریز می‌شود.

اعلام لیست اسامی بانک‌ ها برای پذیره نویسی EFT 10 اردیبهشت 1399
اعلام لیست اسامی بانک‌ ها برای پذیره نویسی EFT

بانک های قرض الحسنه مهر ایران، ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران، ملت، تجارت و صادرات، به عنوان بانك هاي منتخب از تاريخ ۱۴ لغايت ۳۱ ارديبهشت ماه، آماده پذيره نويسي متقاضيان خريداري واحد هاي سرمايه گذاري صندوق سرمايه گذاري قابل معامله (ETF) هستند.

مقدسی عضو سابق شورایعالی بورس درگذشت 09 اردیبهشت 1399
مقدسی عضو سابق شورایعالی بورس درگذشت

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار طی پیامی درگذشت محمدرضا مقدسی عضو سابق شورایعالی بورس را تسلیت گفت.

جزئیات عرضه اولیه دو زیر مجموعه «وبصادر» 08 اردیبهشت 1399
مدیرعامل بانک صادرات ایران:
جزئیات عرضه اولیه دو زیر مجموعه «وبصادر»

مدیرعامل بانک صادرات ایران از عرضه اولیه دو زیرمجموعه بانک در سال جاری، علت رشد ۹۸ درصدی سهام و انتظار قیمت سهم و اثر کاهش سود بانکی بر این صنعت خبر داد.

پرداخت ٣٥هزارمیلیارد ریالی وام‌قرض‌الحسنه ازدواج در«وبصادر» 01 اردیبهشت 1399
پرداخت ٣٥هزارمیلیارد ریالی وام‌قرض‌الحسنه ازدواج در«وبصادر»

 تعداد ١١٣ هزار و ٥٠ عروس و داماد طی سال ٩٨ با دریافت وام  قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه  بانک صادرات ایران به ارزش بالغ بر ٣٥ هزار و ٢٢٤ میلیارد ریال موفق به ازدواج شدند.

31 فروردین 1399
جزئیات واگذاری سهام دولتی بانک صادرات در بورس

اولین ETF قابل‌واگذاری دولت مربوط به صندوق بانکی و مالی است که در این صندوق باقیمانده سهام دولت در سه بانک ملت، صادرات و تجارت و نیز صندوق مالی شامل باقیمانده سهام دولت در بیمه البرز و بیمه اتکای امین در اولین فرصت از طریق بورس به عامه مردم واگذار می‌شود. در گروه مالی ۱۸.۲۲ درصد سهام بانک صادرات ایران، قابل‌واگذاری است.

​بانک صادرات ایران ٤٧٥ رقبه ملک مازاد خود را در سال ٩٨ واگذار کرد 17 فروردین 1399
​بانک صادرات ایران ٤٧٥ رقبه ملک مازاد خود را در سال ٩٨ واگذار کرد

بانک صادرات با هدف چابک‌سازی و اصلاح ساختار مالی، تجهیز و مصرف بهینه منابع و تقویت بخش‌های تولیدی کشور، در سال ٩٨، تعداد ٤٧٥رقبه از املاک مازاد خود به بهای بالغ بر ٩ هزار میلیارد ریال را فروخت.

اینفوگرافی دوره ۱۱ ماهه «وبصادر» 25 اسفند 1398
اینفوگرافی دوره ۱۱ ماهه «وبصادر»

بانک صادرات ایران در دوره 11 ماهه سال 1398 درآمد عملیاتی 125,465,541 میلیون ریال از تسهیلات اعطایی کسب کرد.