با انتشار گزارشی مبنی‌بر عدم‌تعطیل کارخانه سیمان تهران در زمان اوج آلودگی هوا، با مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوا در استان تهران معادن این کارخانه بالاخره تعطیل شد.
به گزارش بورس امروز ، تداوم آلودگی هوا در پایتخت و گلایه و نارضایتی مردم جنوب تهران از فعالیت معادن و کارخانه سیمان تهران در روز‌های آلوده موجب تغییراتی در مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوای پایتخت شد.

مردم محدوده شهرری و روستا‌های هم‌جوار کارخانه سیمان تهران از انتشار غبار سیمان و تردد زیاد خودرو‌های سنگین حامل سیمان گلایه داشتند، زیرا که در روز‌های آلوده این فعالیت‌ها باعث افزایش آلودگی در محدوده کارخانه و معادن می‌شد و روز‌های آلوده پایتخت را برای مردم این مناطق آلوده‌تر می‌کرد.

پس از سال‌ها توجهی به این معضلات و گلایه‌های مردم روز گذشته (شنبه ۱ بهمن‌ماه) در سی‌امین جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوا که با حضور اعضای این کارگروه برگزار شد برای اولین بار تعطیلی معادن کارخانه سیمان تهران نیز در دستور کار قرار گرفت که مشروح آن را در ذیل می‌خوانید:

فعالیت کلیه واحد‌های تولید شن و ماسه و آسفالت و بتن آماده و کلیه معادن شرکت سیمان تهران ممنوع شد.

همچنین پلیس راهور نیز باید از تردد شبانه کامیون‌ها به‌جز کامیون‌های حامل سوخت و مواد فاسدشدنی جلوگیری کند.

گفتنی است سی‌امین کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوای استان تهران در سال ۱۴۰۱، روز گذشته ۳۰ دی‌ماه به ریاست عابد ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران برگزار شد و مصوبات جلسه امروز از طریق اداره محیط‌زیست شهرستان ری به کارخانه سیمان تهران ابلاغ شده است.

مصوبات این جلسه کارگروه با توجه به هشدار اداره کل هواشناسی و کاهش کیفیت هوا جهت اجرا طی روز شنبه مورخ ۱ /۱۱/ ۱۴۰۱ لغایت روز دوشنبه مورخ ۳/ ۱۱/ ۱۴۰۱ برای کلیه شهرستان‌های استان به استثنای شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند اجرایی می‌شود.

بیشتر بخوانید:  کمبود شکر با واردات جبران شد / شکر ارزان می‌شود؟
  • منبع خبر : تنسیم