با پیشی گرفتن نگرانی در مورد کندی رشد اقتصاد جهانی از کمبود عرضه نفت در جهان پس از شکست مذاکرات اوپک پلاس، قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی کاهش یافت.

به گزارش بورس امروز، با پیشی گرفتن نگرانی‌ها در مورد رشد کند اقتصاد جهانی از کمی عرضه نفت در جهان پس از شکست مذاکرات اوپک پلاس، قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با 91 سنت کاهش 74.64 دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با کاهش 89 صدم دلاری (سنت) 73.67 دلار معامله شد.

اقتصادهای بزرگ عضو گروه 20 کشور G20 روز شنبه هشدار دادند، گسترش انواع ویروس کرونا و دسترسی نابرابر به واکسن‌ها، بهبود اقتصاد جهانی را تهدید می‌کند.

یک تاجر ساکن سنگاپور گفت: «ما هنوز تاثیر بر بازار نفت را ندیده‌ایم، اما دیر یا زود به تقاضا ضربه خواهد زد.»

قیمت نفت در روز سه شنبه پس از اینکه اوپک پلاس نتوانستند به توافقی برای افزایش تولید از ماه آگوست دست یابند، کاهش یافت. این اتفاق به علت عدم موافقت امارات با تمدید 8 ماهه توافق کاهش تولید این گروه رخ داد.

هوآی لی، تحلیلگر بازار در بانک OCBC سنگاپور گفت: «تا زمانی که بن بست میان اوپک پلاس وجود دارد، قیمت ها ثبات نخواهد داشت.»

«ظاهرا به نظر می‌رسد، این امر باید قیمت‌ها را تقویت کند، اما این خطر همچنان وجود دارد که یک شکست کامل در توافق، به جنگ قیمتی مشابه سال گذشته، منجر خواهد شد.»

اما وی در عین حال اضافه کرد احتمال این اتفاق کم است.

عربستان سعودی، بزرگترین صادرکننده نفت جهان در ماه آگوست، تقاضای کامل قراردادی 5 خریدار نفت خام خود را برآورده کرد، اما حداقل دو درخواست برای حجم اضافی را رد کرده است.

شکستن رکورد قیمت نفت اوپک به دنبال مذاکرات بدون نتیجه اوپک پلاس

پس از اینکه اداره اطلاعات انرژی آمریکا طی گزارشی اعلام کرد، میزان ذخایر نفت خام و بنزین این کشور کاهش یافته و تقاضا برای بنزین به بالاترین رقم از سال 2019 رسیده است، نفت خام آمریکا، هفته گذشته، ششمین هفته متوالی افزایشی متوسط قیمت نفت را ثبت کرد.

در واکنش به افزایش قیمت نفت، شرکت‌های انرژی آمریکایی، برای دومین هفته متوالی بر تعداد دکل‌های فعال نفت و گاز طبیعی خود افزودند.

  • منبع خبر : اقتصاد آنلاین