فعالیت شرکت مجتمع فولاد خراسان
گروه شامل شرکت مجتمع فولاد خراسان سهامی عام شرکت اصلی و شرکت‌های فرعی آن است شرکت نورد فولاد خراسان در تاریخ ۱۳۶۹/۰۸/۱۲به صورت شرکت سهامی عام تاسیس شده و طی شماره ۶۵۸۱ مورخ ۱۳۶۹/۰۸/۲۷ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی شهرستان مشهد به ثبت رسید و در تاریخ ۱۳۷۴/۰۹/۱۶نام آن به شرکت مجتمع فولاد خراسان (سهامی عام) تغییر یافته است.
شرکت در تاریخ ۱۳۸۶/۰۷/۲۵ در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده است.
در حال حاضر، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان (سهامی خاص) و شرکت کشت و صنعت مروارید دشت سلامی (سهامی خاص) جزء واحدهای تجاری فرعی و شرکت بین‌المللی تولید و توسعه مواد فلزی (سهامی خاص) جزء شرکتهای وابسته شرکت مجتمع فولاد خراسان است و واحد تجاری نهایی گروه، شرکت مجتمع فولاد خراسان می باشد. نشانی مرکز اصلی شرکت مشهد، بلوار فلسطین، ساختمان شماره ۲۷ و محل فعالیت اصلی آن در شهر نیشابور کیلومتر ۱۵ جاده شهر فیروزه واقع است
شرکت مجتمع فولاد خراسان در راستای سیاست‌های اقتصادی جمهوری اسلامی مبنی بر خودکفایی صنعتی و رفع وابستگی به محصولات استراتژیک به عنوان بزرگترین مجتمع فولاد سازی در شرق کشور در فاصله ۱۵ کیلومتری شمال غرب نیشابور و در زمینی به مساحت ۱۴۰۰ هکتار استقرار یافته است.

طبق ماده ۲ اساسنامه موضوع فعالیت شرکت، ایجاد و تأسیس کارخانجات فولاد سازی و نورد مفتول و مقاطع فولادی و صنایع وابسته است. در راستای این ماموریت، عملیات اجرایی مجتمع فولاد خراسان با حضور ریاست جمهور وقت شادروان آیت الله هاشمی رفسنجانی در خردادماه ۱۳۷۶ آغاز گردید. کارخانه نورد مجتمع به ظرفیت اسمی ۵۵۰ هزار تن انواع محصولات سبک ساختمانی در خرداد ماه سال ۱۳۸۰، کارخانه فولادسازی شماره یک به ظرفیت اسمی ۶۳۰ هزار تن بیلت در بهمن ۱۳۸۰ مورد بهره برداری قرار گرفت.
در راستای تکمیل زنجیره تولید و تامین مواد اولیه مورد نیاز واحد فولادسازی، مدول یک احیای مستقیم شرکت به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در بهمن ماه ۱۳۸۸ و مدول دو احیاء مستقیم به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در بهمن ماه سال ۱۳۸۹ بهره‌برداری گردید.
به منظور افزایش ظرفیت تولید و تنوع بخشی محصولات تولیدی و استفاده از پتانسیل‌های بالقوه شرکت، تامین تقاضای بازار داخلی و صادراتی فولاد خام و افزایش ارزش افزوده، واحد فولادسازی شماره دو با ظرفیت اسمی ۷۲۰ هزار تن بیلت در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
واحد گندله سازی شرکت به ظرفیت اسمی ۲/۵ میلیون تن به منظور تکمیل زنجیره تولید و چرخه تامین مواد اولیه (تامین مواد اولیه مدول یک و دو احیای مستقیم) در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ به طور آزمایشی و در اردیبهشت ۱۳۹۷ مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
شرکت مجتمع فولاد خراسان در راستای تکمیل زنجیره تولید و اتصال به معدن سنگ آهن، احداث واحد تغلیظ سنگ آهن (کنسانتره سازی) با ظرفیت ۲/۵ میلیون تن و با زیر ساخت ۵ میلیون تن در سال را در محل معادن سنگان شهرستان خواف از طریق شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان در دست اجرا دارد. با بهره‌برداری از این واحد در سال ۱۳۹۸ محدوده فعالیت شرکت مجتمع فولاد خراسان، کل زنجیره تولید و ارزش صنعت فولاد را در بر خواهد گرفت.
نمودار فرآیند تولید در شرکت مجتمع فولاد خراسان به شرح ذیل است.

ویژه
دود انتصاب غیرمتخصصان در چشم فولاد 14 فروردین 1402

دود انتصاب غیرمتخصصان در چشم فولاد

صنعت فولاد در سال جاری با کمبود انرژی (آب، برق، گاز، جاده) مواجه بود و فعالیت های زیرساختی لازم هم به موازات با توسعه صنعت فولاد محقق نگردید. مورد مهم دیگر قابل اشاره، انتصاب افراد غیرمتخصص در راس مدیریتی صنایع فولادی بود.

تحلیل تکنیکال شرکت مجتمع فولاد خراسان

30 اردیبهشت 1402

“فخوز” 12 درصد در فروردین 1402 رشد تولید داشت

شرکت فولاد خوزستان در دوره یکماهه فروردین 1402، توانست درآمدی 46 هزار و 840 میلیارد و 26 میلیون ریالی را کسب کند.

تحلیل های بنیادی شرکت مجتمع فولاد خراسان

آخرین اطلاعیه های کدال شرکت مجتمع فولاد خراسان

آخرین اخبار شرکت مجتمع فولاد خراسان

روابط عمومی؛ محل تلاقی “بازتاب تلاش سازمانها” با ” حق اطلاع یابی مردم” 30 اردیبهشت 1402
روابط عمومی؛ محل تلاقی “بازتاب تلاش سازمانها” با ” حق اطلاع یابی مردم”

۲۷ اردیبهشت ماه، که با انگیزه پاسداشت تلاشگران عرصه ارتباطات در تقویم رسمی کشور با عنوان «روز ارتباطات و روابط عمومی» مزین شده است، موقعیتی است که همه ساله، در مورد نقش تاثیرگذار شاغلان این حوزه کلیدی و ارزشمند تامل و بازاندیشی صورت گیرد و از کوشش های کارگزاران پرتلاش آن، که گسترش مرزهای خبررسانی و تنوع ابزارهای واسط انتقال پیام، وظیفه دشوار ایشان را پیچیده تر نیز ساخته است، سپاس و تجلیل به عمل آید.

وضعیت وخیم حامل های انرژی نسبت به گذشته 27 اردیبهشت 1402
وضعیت وخیم حامل های انرژی نسبت به گذشته

مدیرعامل فولاد خراسان وضعیت حامل‌های انرژی در کشور را هر سال اسفبارتر از سال قبل توصیف کرد و عدم هماهنگی رشد جمعیت با توسعه زیرساخت‌ها را دلیل این شرایط دانست.

 استخدام در فولاد خراسان 17 اردیبهشت 1402
 استخدام در فولاد خراسان

شرکت مجتمع فولاد خراسان برای تامین نیروی انسانی تخصصی، در محل کارخانه (واقع در شهرستان نیشابور) به افراد متخصص نیازمند است.

ثبت ۷ رکورد جدید در پایان فروردین ۱۴۰۲ برای فولاد خوزستان 09 اردیبهشت 1402
سالی که نکوست از بهارش پیداست؛
ثبت ۷ رکورد جدید در پایان فروردین ۱۴۰۲ برای فولاد خوزستان

فولاد خوزستان با ثبت ۷ رکورد جدید در پایان فروردین ۱۴۰۲، سال جدید را پر قدرت آغاز کرد.

دود انتصاب غیرمتخصصان در چشم فولاد 14 فروردین 1402
دود انتصاب غیرمتخصصان در چشم فولاد

صنعت فولاد در سال جاری با کمبود انرژی (آب، برق، گاز، جاده) مواجه بود و فعالیت های زیرساختی لازم هم به موازات با توسعه صنعت فولاد محقق نگردید. مورد مهم دیگر قابل اشاره، انتصاب افراد غیرمتخصص در راس مدیریتی صنایع فولادی بود.

مدارایی با صنعت 15 فروردین 1402
مدارایی با صنعت

قانون ممنوعیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران از اصلی ترین این موانع بود، در تابستان سال 1400 با پیگیری های سازمان سمت و با هدف بهبود کسب و کار لغو شد. با لغو این قانون امکان افزایش ظرفیت تولید واحدهای صنعتی نه تنها امکان پذیر می‌شد، بلکه منجر به نوسازی صنایع و افزایش ظرفیت تا دو برابر نیز می‌شد. اما اجرای این قانون هنوز در هاله ای از ابهام بسر می‌برد.

نمادهای متوقف شده امروز کدامند؟ 19 دی 1401
نمادهای متوقف شده امروز کدامند؟

طبق اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار امروز 20 دی 1401 نمادهای فخاس، واعتبار و غشاذر امروز متوقف شدند.

کامیابی چشم گیر سه گانه با وجود چالش انرژی 17 دی 1401
قطب تولید فولاد شرق کشور روی ریل موفقیت؛
کامیابی چشم گیر سه گانه با وجود چالش انرژی

مدیر عامل شرکت «مجتمع فولاد خراسان» با بیان این که به علی رغم محدودیت‌های تامین انرژی و قطعی برق در بخشی از تابستان امسال، همکاران پرتلاش فولاد خراسان موفق شده اند نسبت به سال قبل رشد نسبی را در نواحی گوناگون رقم بزنند، گفت:  رشد تناژ در همه حلقه های زنجیره تولید، عملکرد مالی و افزایش فروش نشان از عزم راسخ و اراده جهادی همکاران مان در نواحی مختلف دارد.

عبور از ظرفیت اسمی در فولاد سنگان خراسان 16 آذر 1401
عبور از ظرفیت اسمی در فولاد سنگان خراسان

شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان با ظرفیت تولید 5 میلیون تن گندله و 5 میلیون تن کنسانتره در سال، ماموریت تولید و تأمین پایدار گندله با کیفیت در راستای تکمیل زنجیره ارزش گروه فولاد مبارکه را بر عهده دارد. فولاد سنگان همچنین مشارکت در توسعه اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی را به عنوان یک رسالت مهم برای خود می داند.

فولاد خراسان در یک قاب 14 تیر 1401
فولاد خراسان در یک قاب

شرکت فولاد خراسان در 12 آبانماه 1369 به صورت شرکت سهامی عام تاسیس شده است. این شرکت در 25 مهرماه 1386 در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده است.

آغاز فرایند اجرایی سرمایه گذاری مجتمع فولاد خراسان در پروژه پساب شهر نیشابور 08 خرداد 1401
آغاز فرایند اجرایی سرمایه گذاری مجتمع فولاد خراسان در پروژه پساب شهر نیشابور

مجتمع فولاد خراسان در راستای اجرای قرارداد سرمایه گذاری در پروژه پساب شهر نیشابور، با برگزاری مناقصه، مشاور این پروژه را از میان شرکت های معتبر و دارای گرید یک از سازمان برنامه و بودجه کشور انتخاب کرد.

کسری غفوری عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران شد 04 خرداد 1401
کسری غفوری عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران شد

با رای قاطع اکثریت تولیدکنندگان و دست اندرکاران فولاد کشور، مدیرعامل فولاد خراسان یک کرسی هیات مدیره بزرگترین تشکل تولیدکنندگان ایران را به نام مجتمع فولاد خراسان، تثبیت کرد.

اجرای دو طرح زیربنایی و یک پروژه «دانش‌بنیان» آب نیشابور 18 اردیبهشت 1401
اجرای دو طرح زیربنایی و یک پروژه «دانش‌بنیان» آب نیشابور

دوازدهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن ایران با نگاهی به بازار با حضور شرکت سنگ آهن گهرزمین از ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ آغاز می‌شود.

فولاد خراسان سال تازه را با شکستن 3رکورد توليد آغاز کرد 05 اردیبهشت 1401
فولاد خراسان سال تازه را با شکستن 3رکورد توليد آغاز کرد

آغاز سال کاری در مجتمع فولاد خراسان، با ثبت سه رکورد در نخستین ماه سال همراه شد.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان: مدیریت جهادی، الگویی بومی برای تحقق گام دوم انقلاب است 23 فروردین 1401
مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان: مدیریت جهادی، الگویی بومی برای تحقق گام دوم انقلاب است

تقدیر ازمدیرعامل «مجتمع فولاد خراسان» در هشتمین همایش ملی «مدیریت جهادی» در هشتمین همایش سالانه مدیران جهادی کشور، با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور، از مدیران برگزیده جهادی کشور تقدیر به عمل آمد.