فعالیت شرکت مجتمع فولاد خراسان
گروه شامل شرکت مجتمع فولاد خراسان سهامی عام شرکت اصلی و شرکت‌های فرعی آن است شرکت نورد فولاد خراسان در تاریخ ۱۳۶۹/۰۸/۱۲به صورت شرکت سهامی عام تاسیس شده و طی شماره ۶۵۸۱ مورخ ۱۳۶۹/۰۸/۲۷ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی شهرستان مشهد به ثبت رسید و در تاریخ ۱۳۷۴/۰۹/۱۶نام آن به شرکت مجتمع فولاد خراسان (سهامی عام) تغییر یافته است.
شرکت در تاریخ ۱۳۸۶/۰۷/۲۵ در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده است.
در حال حاضر، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان (سهامی خاص) و شرکت کشت و صنعت مروارید دشت سلامی (سهامی خاص) جزء واحدهای تجاری فرعی و شرکت بین‌المللی تولید و توسعه مواد فلزی (سهامی خاص) جزء شرکتهای وابسته شرکت مجتمع فولاد خراسان است و واحد تجاری نهایی گروه، شرکت مجتمع فولاد خراسان می باشد. نشانی مرکز اصلی شرکت مشهد، بلوار فلسطین، ساختمان شماره ۲۷ و محل فعالیت اصلی آن در شهر نیشابور کیلومتر ۱۵ جاده شهر فیروزه واقع است
شرکت مجتمع فولاد خراسان در راستای سیاست‌های اقتصادی جمهوری اسلامی مبنی بر خودکفایی صنعتی و رفع وابستگی به محصولات استراتژیک به عنوان بزرگترین مجتمع فولاد سازی در شرق کشور در فاصله ۱۵ کیلومتری شمال غرب نیشابور و در زمینی به مساحت ۱۴۰۰ هکتار استقرار یافته است.

طبق ماده ۲ اساسنامه موضوع فعالیت شرکت، ایجاد و تأسیس کارخانجات فولاد سازی و نورد مفتول و مقاطع فولادی و صنایع وابسته است. در راستای این ماموریت، عملیات اجرایی مجتمع فولاد خراسان با حضور ریاست جمهور وقت شادروان آیت الله هاشمی رفسنجانی در خردادماه ۱۳۷۶ آغاز گردید. کارخانه نورد مجتمع به ظرفیت اسمی ۵۵۰ هزار تن انواع محصولات سبک ساختمانی در خرداد ماه سال ۱۳۸۰، کارخانه فولادسازی شماره یک به ظرفیت اسمی ۶۳۰ هزار تن بیلت در بهمن ۱۳۸۰ مورد بهره برداری قرار گرفت.
در راستای تکمیل زنجیره تولید و تامین مواد اولیه مورد نیاز واحد فولادسازی، مدول یک احیای مستقیم شرکت به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در بهمن ماه ۱۳۸۸ و مدول دو احیاء مستقیم به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در بهمن ماه سال ۱۳۸۹ بهره‌برداری گردید.
به منظور افزایش ظرفیت تولید و تنوع بخشی محصولات تولیدی و استفاده از پتانسیل‌های بالقوه شرکت، تامین تقاضای بازار داخلی و صادراتی فولاد خام و افزایش ارزش افزوده، واحد فولادسازی شماره دو با ظرفیت اسمی ۷۲۰ هزار تن بیلت در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
واحد گندله سازی شرکت به ظرفیت اسمی ۲/۵ میلیون تن به منظور تکمیل زنجیره تولید و چرخه تامین مواد اولیه (تامین مواد اولیه مدول یک و دو احیای مستقیم) در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ به طور آزمایشی و در اردیبهشت ۱۳۹۷ مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
شرکت مجتمع فولاد خراسان در راستای تکمیل زنجیره تولید و اتصال به معدن سنگ آهن، احداث واحد تغلیظ سنگ آهن (کنسانتره سازی) با ظرفیت ۲/۵ میلیون تن و با زیر ساخت ۵ میلیون تن در سال را در محل معادن سنگان شهرستان خواف از طریق شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان در دست اجرا دارد. با بهره‌برداری از این واحد در سال ۱۳۹۸ محدوده فعالیت شرکت مجتمع فولاد خراسان، کل زنجیره تولید و ارزش صنعت فولاد را در بر خواهد گرفت.
نمودار فرآیند تولید در شرکت مجتمع فولاد خراسان به شرح ذیل است.

ویژه
رشد 40 درصدی نرخ شمش در سال گذشته 23 فروردین 1401

رشد 40 درصدی نرخ شمش در سال گذشته

معاون بازاریابی و فروش فولاد خراسان گفت: میانگین قیمت شمش در فروردین سال 1400 تا پایان سال، حدود 40 درصد افزایش یافته است از حمله روسیه به اوکراین به عنوان مهمترین عوامل می توان نام برد.

تحلیل تکنیکال شرکت مجتمع فولاد خراسان

بازه قیمتی امن و کم‌ریسک 2800-2900 تومانی برای سرمایه‌گذاری روی سهم فخاس 29 مهر 1399

بازه قیمتی امن و کم‌ریسک 2800-2900 تومانی برای سرمایه‌گذاری روی سهم فخاس

به نظر می‌رسد قیمت سهم فولاد خراسان (فخاس) به مرور به نزدیکی کف کانال و سطوح قیمتی 2800-2900 تومان برسد و این منطقه می‌تواند سطحی امن و کم‌ریسک برای سرمایه‌گذاری باشد.

تحلیل های بنیادی شرکت مجتمع فولاد خراسان

آخرین اطلاعیه های کدال شرکت مجتمع فولاد خراسان

آخرین اخبار شرکت مجتمع فولاد خراسان

آغاز فرایند اجرایی سرمایه گذاری مجتمع فولاد خراسان در پروژه پساب شهر نیشابور 08 خرداد 1401
آغاز فرایند اجرایی سرمایه گذاری مجتمع فولاد خراسان در پروژه پساب شهر نیشابور

مجتمع فولاد خراسان در راستای اجرای قرارداد سرمایه گذاری در پروژه پساب شهر نیشابور، با برگزاری مناقصه، مشاور این پروژه را از میان شرکت های معتبر و دارای گرید یک از سازمان برنامه و بودجه کشور انتخاب کرد.

کسری غفوری عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران شد 04 خرداد 1401
کسری غفوری عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران شد

با رای قاطع اکثریت تولیدکنندگان و دست اندرکاران فولاد کشور، مدیرعامل فولاد خراسان یک کرسی هیات مدیره بزرگترین تشکل تولیدکنندگان ایران را به نام مجتمع فولاد خراسان، تثبیت کرد.

اجرای دو طرح زیربنایی و یک پروژه «دانش‌بنیان» آب نیشابور 18 اردیبهشت 1401
اجرای دو طرح زیربنایی و یک پروژه «دانش‌بنیان» آب نیشابور

دوازدهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن ایران با نگاهی به بازار با حضور شرکت سنگ آهن گهرزمین از ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ آغاز می‌شود.

فولاد خراسان سال تازه را با شکستن 3رکورد توليد آغاز کرد 05 اردیبهشت 1401
فولاد خراسان سال تازه را با شکستن 3رکورد توليد آغاز کرد

آغاز سال کاری در مجتمع فولاد خراسان، با ثبت سه رکورد در نخستین ماه سال همراه شد.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان: مدیریت جهادی، الگویی بومی برای تحقق گام دوم انقلاب است 23 فروردین 1401
مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان: مدیریت جهادی، الگویی بومی برای تحقق گام دوم انقلاب است

تقدیر ازمدیرعامل «مجتمع فولاد خراسان» در هشتمین همایش ملی «مدیریت جهادی» در هشتمین همایش سالانه مدیران جهادی کشور، با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور، از مدیران برگزیده جهادی کشور تقدیر به عمل آمد.

رشد 40 درصدی نرخ شمش در سال گذشته 23 فروردین 1401
رشد 40 درصدی نرخ شمش در سال گذشته

معاون بازاریابی و فروش فولاد خراسان گفت: میانگین قیمت شمش در فروردین سال 1400 تا پایان سال، حدود 40 درصد افزایش یافته است از حمله روسیه به اوکراین به عنوان مهمترین عوامل می توان نام برد.

رکورد تازه ی بازاریابی و فروش مجتمع فولاد خراسان 18 اسفند 1400
رکورد تازه ی بازاریابی و فروش مجتمع فولاد خراسان

با ثبت رقم ۸ هزار ۴۶۲ میلیارد تومانی فروش محصولات فولاد خراسان تا پایان دی ماه، علاوه بر ثبت یک رکورد درآمدی، «رشد فروش» بزرگ ترین جبهه صنعتی شرق کشور هم نصابی تازه آفرید.

فولاد خراسان میزبان بازرگانان تاجیکستان و آسیای میانه 07 اسفند 1400
فولاد خراسان میزبان بازرگانان تاجیکستان و آسیای میانه

مجتمع فولاد خراسان در ششمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در «دوشنبه»- پایتخت تاجیکستان- میزبان بازدیدگنندگان، سازندگان و فعالان حوزه توسعه کشور تاجیکستان است.

اولین کانون ارزیابی شایستگی شغلی کارکنان فولاد خراسان برگزار شد 25 دی 1400
اولین کانون ارزیابی شایستگی شغلی کارکنان فولاد خراسان برگزار شد

اولین «کانون ارزیابی شایستگی شغلی» کارکنان مجتمع فولاد خراسان با حضور جمع منتخبی از کارشناسان، روسا و مدیران با همت واحد «آموزش، توسعه و تحقیقات منابع انسانی» شرکت در دی ماه 1400 برگزار شد.

راهکارهای کمی و کیفی برای کاهش مصرف گاز فولادسازان 20 دی 1400
راهکارهای کمی و کیفی برای کاهش مصرف گاز فولادسازان

سهم صنعت فولاد از مصرف گاز کشور حدود ۵ درصد است، ولی با بروز کوچک‌ترین مشکلی در این زمینه، نخستین گزینه برای قطع برق از سوی دولت به‌شمار می‌روند. هم‌اکنون مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به آستانه ۶۰۰میلیون مترمکعب رسیده و همین مساله سبب توقف گازرسانی به صنایع از جمله گاز شده است.

درآمد فولاد خراسان ۳۵۰ میلیاردتومان 18 دی 1400
درآمد فولاد خراسان ۳۵۰ میلیاردتومان

عملکرد نزولی فولادخراسان در درآمدزایی های خود در بورس کالا با آنکه در ۲۶ آذرماه به بعد روند نزولی را تجربه کرد و برای خود در هفته های بعد، روند صعودی پله ای را ساخت تا بتواند در هفته منتهی به ۱۷ دی ماه سقف درآمدزایی خود را جابه جا کند.

مجتمع فولاد خراسان بار دیگر واحد نمونه صنعتی استان شد 14 آذر 1400
مجتمع فولاد خراسان بار دیگر واحد نمونه صنعتی استان شد

رییس خانه معدن استان خراسان رضوی، با اعلام این مطلب بیان کرد: در جلسه ارزیابی تخصصی هشتم آذرماه این تشکل، فولاد خراسان به عنوان واحد نمونه استانی در حوزه صنایع معدنی برگزیده شده است.

بازدید مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان از حوزه‌های برگزاری آزمون استخدامی شرکت 13 آذر 1400
بازدید مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان از حوزه‌های برگزاری آزمون استخدامی شرکت

مدیرعامل فولاد خراسان امروز جمعه ۱۲ آذرماه با حضور در حوزه‌های مختلف برگزاری آزمون استخدامی این شرکت در نیشابور، از نزدیک روند برگزاری این آزمون را ارزیابی کرد.

فولاد خراسان چه خوابی برای سنگان دیده است؟ 09 آذر 1400
فولاد خراسان چه خوابی برای سنگان دیده است؟

طبق برنامه ریزی صورت گرفته در نظر دارد در چشم انداز1404 به تولید 5 میلیون تن کنسانتره سنگ آهن، 5 میلیون تن گندله، 3.5 میلیون تن آهن اسفنجی، 3.5 میلیون تن فولاد خام و 1.3 میلیون تن محصولات نوردی دست پیدا کند.

پیام تبریک مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان به مناسبت سالروز تاسیس بسیج مستضعفان 01 آذر 1400
پیام تبریک مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان به مناسبت سالروز تاسیس بسیج مستضعفان

فرارسیدن سالروز صدور فرمان تاریخی بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره)، مبنی بر «تشکیل بسیج مستضعفان»، یادآور تولد نهاد گرانقدری است که به عنوان فرزند انقلاب در دفتر افتخارات مردم ایران ثبت شد. نهادی ارجمند که در شرایط تاریخی و حساس بدو پیروزی نهضت و تحمیل ناجوانمردانه جنگ، به عنوان نهادی مردمی و برآمده از انقلاب مردم ایران به شایستگی نقش آفرین شد.